Clear Aligner – przepis na olśniewający uśmiech!

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, zęby to nasza wizytówka, dlatego warto o nie zadbać, aby prezentowały się, jak należy. Nawet, jeżeli nie mieliśmy tyle szczęścia i nie urodziliśmy się z pięknymi, prostymi zębami, obecnie są sposoby, aby poprawić wady zgryzu. Ortodoncja daje bardzo duże możliwości i na pewno w przypadku posiadania odpowiedniego budżetu, warto z niej skorzystać.

Czym jest Clear Aligner?

Clear Aligner to bardzo innowacyjna, nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą specjalnych nakładek. W tym wypadku pacjent nie musi zakładać aparatu na stałe, aczkolwiek dostajemy specjalne, przezroczyste nakładki, które stopniowo ustawiają zęby w odpowiedniej kolejności. Wprawdzie nie jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego, na przykład nie sprawdzi się w przypadkach bardziej skomplikowanych, jednak jeżeli mamy niewielką wadę, można ją w ten sposób skorygować.

Dużą zaletą clear alignes jest to, że pacjent nie jest skazany na ból i dyskomfort, jak ma to miejsce w przypadku noszenia tradycyjnego aparatu. Takie leczenie ortodontyczne jest porównywalne cenowo, ale nie wymaga aż tak dużej ingerencji, poza tym jest dużo bardziej estetycznym rozwiązaniem, a nakładki można ściągnąć w dowolnej chwili np. przed jedzeniem posiłku.

Proces leczenia

Proces leczenia jest bardzo prosty, pacjent na pierwszej konsultacji zostaje poinformowany o możliwościach leczenia, następne zostaje ustalony plan leczenia i zostają pobrane wyciski. Na tej podstawie są wykonywane nakładki, które trzeba nosić przez określony czas. Nakładki są wymienne i na poszczególnych wizytach otrzymujemy nowe wraz z prostowaniem się zębów. W tym wypadku najważniejszą kwestią jest samodyscyplina pacjenta, który musi chodzić w nakładach i stosować się ściśle do wskazówek udzielanych przez lekarza-stomatologa.

Decydując się na takie rozwiązanie, warto pamiętać o tym, aby wybrać dobrego ortodontę i sprawdzić, czy ma odpowiednie uprawienia do takiej metody leczenia. Clear alignes to dosyć nowa metoda leczenia, dlatego nie każdy gabinet ortodontyczny będzie miał takie usługi w swojej ofercie. Przykładowo centrum stomatologiczne OrthoVision przeprowadza takie leczenie.

Send a Comment

Your email address will not be published.

two × four =