Co to jest kettlebell i dlaczego warto mieć go w swojej siłowni?

Asortyment siłowni powinien być na tyle szeroki, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Osobom początkującym często trudno odnaleźć się wśród skomplikowanych urządzeń, dlatego warto posiadać w ofercie zarówno sprzęty proste w obsłudze jak i te skierowane do wytrwałych bywalców. Doskonałym przykładem jest kettlebell, który posłuży do rozwoju kondycji, utrzymania równowagi, a także do treningu siłowego – także tego zaawansowanego.

Cechy dobrego kettlebell

Przede wszystkim warto wybierać kettlebell dobrej jakości, który jest stabilny i poręczny, co zapewnia bezpieczeństwo osobie ćwiczącej. Odpowiednio wyprofilowana rączka zwiększa komfort ćwiczeń i zapobiega kontuzjom nadgarstków, natomiast materiał, który łatwo się wyswobadza z uścisku dłoni nie nadaje się do profesjonalnego użycia.

Jaki rodzaj wybrać?

Kettlebell od Apus Sports

Obecnie w sprzedaży najbardziej popularne są odważniki wykonane z trzech materiałów: żeliwa, winylu i tworzywa bitumicznego. Żeliwne są najczęściej spotykane na siłowniach, wiele osób ceni je za wytrzymałość. Warto wybrać ten, który pokryty jest gumą, co nieco zamortyzuje kontakt z podłogą.

Winylowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, co może być zaletą dla płci pięknej, dodatkową zaletą jest również to, że nie zarysują powierzchni.
Obciążenia bitumiczne są dużo tańsze niż żeliwne, ale często mają nieco większe wymiary i zajmują więcej miejsca.

Którą wagę wybrać?

Należy zwrócić uwagę również na ich masę. Siłownia powinna mieć szeroki asortyment i mieć w ofercie najlżejsze, czyli kilogramowe jak i te cięższe. Zaawansowani sportowcy wykorzystują duże obciążenie, co pozwala na trening ogólnorozwojowy, angażujący wiele partii mięśni, jak i uprawianie wymagającego crossfitu. Dla osób początkujących sprawdzą się te o lżejszej masie, z którymi łatwiej rozwijać się i co jakiś czas próbować cięższych.

Podsumowując kettlebell to doskonały sprzęt dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję. Szeroka gama ćwiczeń z ich użyciem sprawia, że to coraz popularniejszy sprzęt. Materiał który wybierzemy powinien być solidny i wygodny w użyciu. Stabilny ułatwi ćwiczenia rozwijające mięśnie, jak i siłę. Dzięki różnej wadze odważników nawet osoby początkujące mogą spróbować tego rodzaju treningu bez obaw.

Send a Comment

Your email address will not be published.

14 + 16 =