Coworking – kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć!

Coworking to dziś niezwykle popularne określenie, które z języka angielskiego oznacza „pracować razem”.

Coworking to tak naprawdę możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, które w większości przypadków wykorzystywane jest głównie przez tak zwanych freelancerów. Coworking to taka forma pracy, która pozwala na większy komfort pracy niż praca w domu.

Co musisz wiedzieć o coworkingu?

Z tematem tym bardzo często związane jest biuro coworkingowe. To dość specyficzne rozwiązanie, gdzie płaci się za wynajem biurka w danym biurze. Konkretne ceny za wynajem w głównej mierze zależą od wybranego abonamentu. I tak zwykle przedsiębiorca, który wynajmuje biurko np. na jeden dzień pracy, zapłaci od około 35 do 77 zł. Z kolei cena abonamentu na cały miesiąc waha się w granicach od 200 do 750 zł. Jeżeli taka forma wynajmu nam odpowiada, wówczas zaleca się sprawdzenie biura, w którym chcemy pracować.

Biuro coworkingowe

Biuro coworkingowe zajmują różne osoby, które zajmują się też różnymi branżami. Wszystkich więc łączy jedna powierzchnia do pracy, która potocznie określana jest jako tzw. openspace. To inaczej otwarta przestrzeń, na której umieszczono dużą liczbę biurek, doskonale przystosowanych do pracy.

Dzień próbny

Świetnym rozwiązaniem jest to, że dziś niektóre firmy oferują darmowy dzień próbny. Jeżeli zaś nie możemy skorzystać z takiej opcji, to niekiedy możemy wykupić tylko godzinę użytkowania danego biurka w coworku. Dzięki temu sprawdzimy, czy odpowiada nam panująca w danym biurze atmosfera. Koszt godzinnego skorzystania z biura wynosi zazwyczaj pomiędzy 7, a 40 zł.

Dodatkowe udogodnienia

Kiedy korzystamy z wynajętego biura coworkingowego, musimy pamiętać, że nie wszystkie usługi, jakie są w nim dostępne, są wliczone w cenę. Bardzo często za dodatkowe opcje trzeba zapłacić osobno (np. za skorzystanie ze stacjonarnej linii telefonicznej przekierowanej na telefon komórkowy). Zwykle tego typu usługi to koszt około 50 zł/m-c plus oczywiście cena połączeń telefonicznych. Koszt wysyłania listów to ok. 2,50 zł za sztukę (plus cena znaczka).

Send a Comment

Your email address will not be published.

15 + thirteen =