MC-Bags.pl

Cudowne właściwości tajskiego masażu z kompresami ziołowymi

Cudowne właściwości tajskiego masażu z kompresami ziołowymi

Zmęczenie, stres, ból kręgosłupa lub innych części ciała nie są przyjemnymi doznaniami. Ludzie radzą sobie ze swoimi dolegliwościami różnymi sposobami. Od zwykłego wypoczynku, urlopu, po sport, który nie zawsze pomaga, a w niektórych przypadkach może nawet zaszkodzić. Idealnym rozwiązaniem może okazać się masaż tajski, który jest połączeniem elementów jogi, refleksologii, rozciągania z akupresurą ważniejszych elementów na ciele. Masaż tajski z kompresami ziołowymi skutecznie dopełnia i wzmacnia działanie klasycznego tajskiego masażu.

Z jakich składników składa się kompres do tajskiego masażu i jakie ma działanie?

Kompres ziołowy w trakcie masażu jest podgrzewany. Dzięki jemu zastosowaniu mięśnie łatwiej się rozluźniają, a masowana osoba szybciej się relaksuje. Każdy ze składników mieszanki nie jest przypadkowy i ma swoje indywidualne zastosowanie. W jej skład wchodzą:

  1. Imbir lekarski, który ma za zadanie wzmocnić naczynka krwionośne tak, aby zapobiec ich powstawaniu i pękaniu. Dodatkowo wspaniale rozświetla skórę.
  2. Trawa cytrynowa. Stosowana często w aromaterapii. Jej zapach powoduje polepszenie apetytu oraz przeciwdziała mdłościom.
  3. Cynamonowiec kamforowy. Doskonały dla osób starszych, na przetrenowane mięśnie sportowców oraz kobiet w okresie poporodowym. Ma łagodzący wpływ na bóle żołądka, kolki oraz udrażnia zanieczyszczone jelita.
  4. Kurkuma. Ma ona działanie antybakteryjne i antydepresyjne. Pomaga również w dolegliwościach trawiennych.
  5. Galangal. Podobnie jak kurkuma działa antybakteryjnie. Pomaga przy bólach żołądka oraz wzmaga apetyt.
  6. Guajava jest środkiem antyzapalnym. Pomoże osobom z przypadłościami gastryczno-jelitowymi oraz z zaburzeniami w układzie oddechowym.
  7. Tamarynd pomaga w oczyszczaniu krwi. Działa wspierająco na funkcjonowanie woreczka żółciowego oraz pozytywnie wspomaga leczenie osób z problemami gastrycznymi.

Masaż ciała przy pomocy ziołowego kompresu o takim składzie może mieć zbawienny wpływ na organizm. Relaks i dobre samopoczucie po takim masażu tajskim to nie wszystko. Jest to również niezwykle przyjemna pomoc w kierunku poprawy naszego zdrowia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 13 =