Czy warto odwiedzić Kraków zimą?

Kraków zimą jest miastem magicznym i wyjątkowym, które na pewno warto odwiedzić także dlatego nawet teraz wszystkie hostele są wypełnione po brzegi gośćmi. Szczególnie pięknie jest w Krakowie, gdy spadnie śnieg, planty są pokryte białym puchem, wkoło lekki mróz tworzy bajkową atmosferę. Służby miejskie dbają o to, żeby Kraków w każdej porze roku prezentował się okazale i wyjątkowo.

Zimą w wielu miejscach w mieście znajdziemy piękne świetlne ozdoby w postaci aniołów i choinek. Przepływające przez nie jasne światło wygląda jak spadający śnieg, bądź zamarznięta woda. Ulice znajdujące się blisko Rynku Głównego w Krakowie ozdobione są sztucznymi soplami, choinkami, płatkami śniegu. Wyjątkowo pięknie w Krakowie jest w okresie świątecznym, wówczas rzeczywiście całe miasto wygląda wyjątkowo, pachnie grzańcem i piernikiem, a wkoło błyszczą światełka.

Szczególnie pięknie prezentuje się Rynek Główny, gdzie odbywa się jarmark świąteczny. Zgromadzone są tam stragany, gdzie możemy znaleźć niesamowite wyroby rękodzieła, pierniki, gorące oscypki z żurawiną, budki z winem i staropolskim jedzeniem, ręcznie malowane bombki i wiele wspaniałych rzeczy. Jest tam też niezliczona ilość choinek w tym jedna największa, będąca główną ozdobą rynku. Wszędzie widzimy błyszczące światełka i słyszymy prawdziwie świąteczną muzykę.

W pobliskim Kościele Mariackim możemy zobaczyć wspaniałe szopki, które są tam wystawione w celach konkursowych. Zimą w Krakowie można spędzać czas na wiele sposobów. W kilku miejscach istnieją czasowe lodowiska na wolnym powietrzu, gdzie w otoczeniu przyjaciół możemy się świetnie bawić. Spacery po zmrożonym śniegiem Krakowie stwarzają niepowtarzalną okazję do przeżyć i obserwacji słynnych zabytków w innej scenerii. Nocując w hotelach możemy w tani sposób spędzić wyjątkowe chwile w zimowych okolicznościach krajobrazowych, za naprawdę niewielkie pieniądze.

Poza tym często hostele organizują dodatkowe atrakcje dla swoich gości, jak kuligi i ogniska w podkrakowskich wsiach i dolinach. Kraków jest pięknym miastem, które zimą zmienia swe oblicze być może na jeszcze piękniejsze.