Dlaczego sprzęt firmy Petzl cieszy się wśród wspinaczy tak wielką popularnością?

Podczas wspinaczki górskiej, sportowej oraz robót wysokościowych nie ma miejsca na brak bezpieczeństwa i zawodny sprzęt. Musi on być najwyższej jakości.

Kilka słów historii

Firma Petzl to przedsiębiorstwo z tradycjami, powstało na początku lat siedemdziesiątych we Francji. Zajmuje się przede wszystkim produkcją sprzętu wspinaczkowego, turystycznego oraz specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w pracach na wysokości. Skąd tak duża popularność tej firmy? Na pewno najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do tego jest wysoka jakość wszystkich produktów i wysokie standardy wykonania.

Asortyment

Petzl produkuje między innymi uprzęże, karabinki, płaniety. Znaczną część oferty stanowi sprzęt do wspinaczki wysokogórskiej, taki jak raki, kaski wspinaczkowe, czekany. Dla ułatwienia na stronie producenta sprzęt jest wyraźnie podzielony na dwie kategorie: sportową i profesjonalną. Tak więc każdy, kto chce dokonać zakupu od razu może ograniczyć pole poszukiwań do sprzętów z kategorii, która go interesuje. Jeśli ktoś zastanawia się, czy w Polsce istnieje jakiś dystrybutor sprzętu firmy Petzl, to niech będzie spokojny – dostępność sprzętu w Polsce i polskich sklepach jest naprawdę duża.

Latarka czołowa Petzl

Jest to sztandarowy produkt firmy. Cieszy się on ogromną popularnością. Klienci firmy wiedzą, że są to produkty najlepsze na rynku i chętnie sięgają po sprzęt taki jak na przykład czołówka Petzl. Latarki są podzielone na trzy kategorie. Są to czołówki klasyczne, takie jak na przykład Zoom. Drugą kategorię stanowią czołówki diodowe z bardzo popularnymi modelami Tactikka, Tikka i Tikkina. Trzecia kategoria to czołówki wysoce specjalistyczne przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Trzeba zaznaczyć, że wybór latarek jest naprawdę ogromny. Co ciekawe – niektóre modele są dostępne w na przykład czterech lub nawet pięciu wersjach kolorystycznych. Dla niektórych klientów to bardzo duży plus. Latarki czołowe są jednym z najczęściej kupowanych produktów tej firmy. Jednak właściwie wszystkie produkty cieszą się ogromnym zaufaniem wspinaczy i nie tylko ich.

Produkty firmy Petzl znaleźć możemy w wielu sklepach internetowych (np. RatWork) i sklepach stacjonarnych w całej Polsce.