Domowe zabiegi kosmetyczne

Dotychczas rozmaite zabiegi związane z kosmetyką i upiększaniem wyglądu kojarzyły nam się przede wszystkim z gabinetem kosmetycznym. Dziś wiele z nich jesteśmy w stanie w sposób bezpieczny dla naszego ciała przeprowadzić również w domu. Pomóc w tym mają rozmaite zestawy gotowych kosmetyków, ale również specjalistyczny sprzęt, przypominający wersję uproszczoną tego z gabinetów.

W wielu przypadkach obawiamy się wykonywać domowe zabiegi kosmetyczne przede wszystkim z uwagi na konieczność użycia dotychczas nieznanych nam kosmetyków albo teoretyczne skomplikowanie rozmaitych sprzętów. Tymczasem, zachowując zasady higieny oraz bezpieczeństwa, możemy bez trudu poradzić sobie z wieloma czynnościami kosmetycznymi bez konieczności wydawania dużych pieniędzy na wizytę w salonie.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim wiele zabiegów domowych z zakresu kosmetyki jest po prostu bezpiecznych w domu, zwłaszcza jeśli wykonujemy je odpowiednimi, sprawdzonymi preparatami. Zazwyczaj zabiegi kosmetyczne w stylu peelingu na całe ciało czy po prostu parafinowania skóry dłoni i stóp w gabinetach kosmetycznych są dość kosztowne. Oczywiście, jeśli zależy nam na relaksie i chcemy, aby wykonał je ktoś inny – nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. W sytuacji jednak, gdy czas mamy dopiero, gdy gabinety są już pozamykane, a zależy nam raczej na długofalowych oszczędnościach, doskonałym wyborem jest wykonywanie części łatwych i bezpiecznych zabiegów w domu, przy jednoczesnym inwestowaniem pieniędzy w zabiegi bardziej rozbudowane w gabinetach u kosmetyczek.

Higiena i bezpieczeństwo

Istnieje wiele zabiegów, które bez większych problemów możemy wykonywać w domu, jeśli tylko zadbamy o higienę i bezpieczeństwo. Jeśli np. stosujemy rozmaite drewniane szpatułki do nakładania maseczek, to muszą być one jednorazowe. Zabiegi kosmetyczne z użyciem substancji aktywnych dobrze jest odpowiednio zaplanować. Co to oznacza? Przede wszystkim dobrze jest kupić półprodukty, a przygotowując dany zabieg wymieszać wszystkie materiały w odpowiednio przygotowanym do tego celu naczyniu. Takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie substancje aktywne będą działały jak najkorzystniej, a my wykonamy wszelkie zabiegi kosmetyczne, nastawiając się na pełnię działania kosmetyku. Wszystkie takie zabiegi dobrze jest wykonywać dodatkowo ze sprzętem, który poleca producent – np. jeśli planujemy wykonywać manicure hybrydowy, to musimy używać wszystkich końcówek pilników takich, które są odpowiednie do zaleceń producenta. Dopiero wówczas zabiegi kosmetyczne są całkowicie bezpieczne oraz właściwie wykonywane.

farmonaprofessional.pl

 


Zależy Ci na stosowaniu sprawdzonych i przede wszystkim naturalnych kosmetyków? Więcej na temat ich stosowania przeczytasz w naszym wcześniejszym wpisie: Fenomen kosmetyków naturalnych.

Dowiesz się również jak sprawnie i z ogólnodostępnych składników przygotować kremy, balsamy i peelingi.