Fenomen kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne z roku na rok są coraz modniejsze! Pojawiają się nowe blogi, strony informacyjne oraz szereg innych informacji z mediów, dzięki którym możemy na bieżąco śledzić wszelkie naturalne kosmetyki pojawiające się na rynku. Na czym jednak polega ich fenomen? Czym wkradły się do naszych mieszkań i czy naprawdę ich stosowanie ma jakikolwiek sens? Przekonacie się o tym z naszego dzisiejszego artykułu, do którego lektury zapraszamy!

Kosmetyk naturalny nie zawsze ekologiczny

Dzisiaj wszystko co „Eko” od razu kojarzone jest z czymś dobrym, korzystnym dla zdrowia i kondycji organizmu. Tak samo jest z kosmetykami do pielęgnacji ciała oraz włosów. Producenci bardzo sprytnie wykorzystują naszą niewiedzę w tym zakresie. Kosmetyki naturalne bowiem nie zawsze muszą być ekologiczne. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego dla siebie produktu dokładnie zapoznajmy się z informacjami od producenta, które zawarte są na etykiecie. Kosmetyk ekologiczny powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, które poświadczają, że składniki zastosowane w procesie produkcyjnym pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych, gdzie nie używa się pestycydów ani żadnych środków modyfikacji genetycznych.

A co jeśli okaże się, że nasz naturalny kosmetyk wcale nie był eko?

  • Po pierwsze – mogą wystąpić podrażnienia skórne oraz reakcje alergiczne.
  • Po drugie – może również okazać się, że nasz super kosmetyk wcale nie jest tak dobry, jak moglibyśmy sobie tego życzyć.

Skoro wiemy już wszystko na temat ekologicznych kosmetyków naturalnych przejdźmy do sedna niniejszego artykułu, czyli zalet ich stosowania. Tych naprawdę jest sporo:

  • kosmetyki ekologiczne nie uczulają i mogą być stosowane również u dzieci,
  • często produkty takie wzbogacane są o wyciągi z ziół oraz olejki eteryczne mające dobroczynny wpływ na ogólną kondycję naszego organizmu,
  • w ekologicznych produktach nie znajdziemy żadnych szkodliwych substancji chemicznych,
  • również opakowania są ekologiczne i biodegradowalne, dlatego kupując kosmetyki eko przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Naturalne kosmetyki można również przygotować samodzielnie

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele cennych produktów znajduje się chociażby w naszej kuchennej szafce. Do przygotowania kosmetyków pielęgnacyjnych na co dzień możemy wykorzystać fusy z kawy, kurkumę, miód, olej kokosowy, cytrynę, pietruszkę, jaja kurze i wiele innych produktów, z których sporządzimy na przykład kremy, balsamy, peelingi a nawet toniki i płyny kojące, które przyniosą ulgę po depilacji.

Więcej na temat naturalnych kosmetyków znajdziesz na stronie Farmona.pl

One thought on “Fenomen kosmetyków naturalnych”

Comments are closed.