Funkcjonalne drzwi wewnętrzne

Gdy tylko człowiek zaczął budować domy, zapragnął oddzielać poszczególne pomieszczenia od siebie, tak by tworzyły oddzielne pokoje. Początkowo były to zwykłe zasłony z ciężkich tkanin, a dopiero później pojawiły się drzwi. We współczesnych domach drzwi są jednym z podstawowych elementów wyposażenia.

Przy budowie domu inwestycja we wszystkie drzwi jest dość kosztowna. Nie warto jednak na tym oszczędzać. Na początek powinny być zamontowane drzwi antywłamaniowe, które będą chronić nasz dom przed intruzami. Zamontowany w nich zamek musi mieć odpowiednie atesty. To zakup na wiele lat, zatem musi być dobrze przemyślany. Montażem drzwi wejściowych powinna się zająć wyspecjalizowana ekipa, tak by drzwi pewnie trzymały się framugi i nie ulegały wypaczeniom przy użytkowaniu. Razem z drzwiami wejściowymi montowana jest specjalna ościeżnica zdolna utrzymać ciężkie drzwi we właściwej pozycji.

Kolejne są drzwi wewnętrzne. Drzwi do salonu pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Najładniejsze, ale zarazem i najdroższe są drzwi ozdobione kolorowymi witrażami, drzwi przeszklone, rzeźbione. Drzwi do sypialni powinny być w miarę dźwiękoszczelne, tak by zapewnić odpowiednie warunki do wypoczynku. Drzwi do gabinetów, pokojów dziecięcych dobierane są według gustu użytkowników. Dobrze jeśli będą współgrały stylistycznie z aranżacją pokojów i holu. Takie drzwi porta są w miarę cienkie, ale również powinny pełnić funkcję izolatora termicznego, co jest szczególnie ważne w przypadku domków jednorodzinnych, których ogrzewanie pochłania większość kosztów związanych z eksploatacją lokalu.

Dobre drzwi wewnętrzne znajdziemy pod adresem: http://naszeokna.com/drzwi-wewnetrzne-krakow/. Serdecznie polecam