Gastronomia i hotelarstwoMC-Bags.plTurystyka i rekreacja

Gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością – Pałac Domaniowski

Gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością – Pałac Domaniowski

Okolice Pałacu Domaniowskiego to piękne miejsce na Mazowszu, w którym możemy poczuć się niczym polski szlachcic i przenieść się w czasy Polski szlacheckiej. Pałac Domaniowski jest jednym z najpiękniejszych zabytków Mazowsza, a obecnie może służyć za miejsce na przyjecie lub odpoczynek.

Pałac Domaniowski kiedyś

Pałac Domaniowski leży na Zachód od Radomia, nad Zalewem Domaniowskim. Pierwsze wzmianki o tych terenach pojawiają się już w XV wieku. Początkowo właścicielami tego pałacu byli Firlejowie (Konarscy), a potem majątek trafił w ręce Piotra Kochanowskiego. W 1870 roku wzniesiono Pałac Domaniowski. Przez lata pałac był w rękach Firlejów i Kochanowskich. Podczas powstań i wojen ukrywali się w nich walczący powstańcy m.in. Jakub Gabriel Węglowski oraz Michał Burhardt „Wiór”. Niestety majątek popadł w ruinę zaraz po II wojnie światowej, gdy majątek przeszedł na własność pobliskiego PGR. Jednak na szczęście w 2012 roku został odnowiony, tak by przypominał ten w latach świetności. Obecnie służy jako wspaniałe miejsce spotkań.

Pałac Domaniowski dziś

Pałac Domaniowski to wyjątkowe miejsce na Mazowszu, niedaleko Warszawy i Radomia. Oferuje on szereg usług i atrakcji. Można tam urządzić przyjęcie w pałacu, zamówić pakiet, np. dla dwojga, dla przyjaciółek itp. Możliwa jest także firmowa Wigilia w pałacu. Ponadto można skorzystać z usług SPA świadczonych w tym wyjątkowym miejscu. Pałac odpowiada także na potrzeby zakochanych. Można zamówić pakiet zaręczynowy lub zorganizować ślub w pałacu. Pałac oferuje także atrakcje w postaci Escape Room’u, nart biegowych i nurkowania. Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie. Pałac oczywiście oferuje także pokoje hotelowe, dzięki którym możemy spędzić kilka wspaniałych dni nad Zalewem Domaniowskim.

Udostępnij