Gdzie zatrzymać się w Krakowie? Tylko hostel!

Najlepszym miejscem, w którym mogą się zatrzymać młodzi ludzie zwiedzający Kraków jest bez wątpienia jeden z licznych tamtejszych hosteli. Kraków sam w sobie jest niezwykłym miastem, które każdy z nas powinien odwiedzić.

Jednak, jak na duże i bogate miasto przystało, ceny w Krakowie nie należą do najtańszych. Znalezienie tam dobrego zakwaterowania graniczy niemal z cudem. A jeszcze oczekiwanie tego, żeby cena była przystępna, to już nie lada wyczyn. Nie liczmy zatem na hotel, bo o taki trudno.

Wymagania młodych ludzi

Na szczęście młodzi ludzie nie mają zbytnio wygórowanych wymagań, a jedyne na czym im zależy to dobra zabawa za niewielkie pieniądze. Dla takich osób hostel okaże się idealnym miejscem noclegowym. Być może niektórzy z nas nie wiedzą, czym w ogóle jest hostel. Otóż jest to swego rodzaju schronisko młodzieżowe. Jednak ta nazwa jest kojarzona raczej negatywnie, z obskurnym miejscem. Współczesne hostele w Krakowie to bardziej niewielkie, miejsce pensjonaty. Znajdziemy w nich pokoje wieloosobowe, dwuosobowe. Czasami możemy płacić za łóżko w wieloosobowym pokoju, innym razem wynająć cały pokój dla siebie. Do dyspozycji mamy zazwyczaj wspólne łazienki, także kuchnię, często pokój gier, salon.

Studencka atmosfera

Hostele w Krakowie odzwierciedlają studencką atmosferę, która panuje w tym mieście. Warto również wspomnieć, że większość pracowników w hostelach stanowią studenci. Jest to duży plus dla młodych turystów, gdyż mają dobry kontakt właściwie ze swoimi rówieśnikami, którzy zawsze mogą im doradzić, jakie fajne miejsca zobaczyć, gdzie tanio zjeść, bawić się. Dużą zaletą hosteli w Krakowie prócz niskich cen jest również niepowtarzalna atmosfera, która w nich panuje. Możemy tam spotkać młodych ludzi z całego świata, z którymi zawiążemy bardzo fajne znajomości. Hostele znajdują się na terenie całego miasta, wiele z nich bezpośrednio w centrum, nawet tuż przy Rynku Głównym. Warto jednak wcześniej zarezerwować sobie nocleg, gdyż hostele tak jak i każde inne miejsce noclegowe w Krakowie, są po prostu oblegane.