Góry Stołowe jesienią

Jesienią Kudowa Zdrój zachwyca nas swoimi pięknymi krajobrazami, tanimi noclegami, możliwościami spędzania miło wolnego czasu oraz brakiem namolnych turystów. Kudowa Zdrój, położona w sercu Gór Stołowych, jest świetnym miejscem na wypoczynek o tej pięknej porze roku. Niewiele osób wie, jak wspaniale prezentują się nasze polskie góry właśnie jesienią.

Góry Stołowe wyglądają wyjątkowo cudownie ze względu na łagodne połacie łąk, lasy, krzewy i inne rośliny, które jesienią przybierają cudowne barwy by nęcić nasze oczy feriami kolorów. Złoto, czerwienie, odcienie brązu i żółci – czyż złota polska jesień nie jest cudowna?A w górach naprawdę znajdziemy to, co jesienią jest najpiękniejsze i najbardziej zachwycające. Jednak zamiast wybierać w wiecznie zatłoczone tatry i do Zakopanego powinniśmy poznać inne regiony górskie Polski, które posiadają również bardzo ciekawe walory przyrody i turystyczne, a do tego baza turystyczna jest względnie tania.

Noclegi Kudowa Zdrój jest zatem świetną bazą wypadową na jesienną wycieczkę w góry dla osób, które cenią sobie spokój, piękno krajobrazów, delikatny i sprzyjający spacerom klimat, oraz atmosferę uzdrowiskowego miasteczka. Kudowa Zdrój jest bowiem miejscowością sanatoryjno – uzdrowiskową, jednak od kilku lat zmienia swój profil turystyczny i staje się przystępnym miejscem dla każdego rodzaju odwiedzających gości.

Góry Stołowe, w otoczeniu których mieści się Kudowa Zdrój, są zapewne świetnym otoczeniem dla tej miejscowości i wabikiem dla amatorów górskich wycieczek. Oczywiście wielbiciele trudnych szlaków górskich i alpiniści nie znajdą tu atrakcji godnych sprostania ich wymaganiom, jednak dla mniej zaawansowanych turystów Góry Stołowe będą idealnym miejscem. Kolejną zaletą Kudowy Zdrój, która zachęca nas do odwiedzenia tej malowniczej miejscowości, jest mała liczba turystów po sezonie. Jesienią możemy relaksować się w spokojnym mieście, korzystać z tanich noclegów o wysokim standardzie, spacerować po pięknych parkach sanatoryjnych i szlakach Gór Stołowych.

Co więcej, jesienią, kiedy słońce pięknie oświetla górskie zbocza, fotografowie z Polski zjeżdżają się często do Kudowy Zdrój by w spokoju i ciszy robić przepiękne zdjęcia dokumentujące zaskakującą urodę polskiej przyrody górskiej.