Grupy zorganizowane w hostelu

Hostel jest miejscem noclegowym, gdzie za niewielkie pieniądze możemy przenocować w dużych i atrakcyjnych miastach takich jak na przykład Kraków. Grupą docelową turystów, która najczęściej spędza noce w hostelach są studenci lub osoby młode, którym nie przeszkadza niższy standard oferowanych usług, są oni za to nastawieni na przygodę i kolekcjonowanie wrażeń.

Mimo, że w takich miejscach zazwyczaj są dostępne miejsca w pokojach wieloosobowych (10-15), to turyści zgłaszają się tam mniejszymi grupami, 2-3 osobowymi. Jednak Kraków jest miastem, do którego przyjeżdżają całe grupy zorganizowane w celu podziwiania atrakcji tego wspaniałego miasta. Zorganizowane, duże grupy turystów również mogą korzystać z usług hosteli. Musi to być oczywiście wcześniej ustalone z pracownikami, rezerwacja miejsc musi być dokonana odpowiednio wcześniej przed przyjazdem do miasta królów.

Ze względu na wieloosobowe pokoje znajdujące się w hostelach, grupy zorganizowane są umieszczone zazwyczaj w jednym czy dwóch takich pokojach, wspólnie, by nie czynić zamieszania z innymi turystami. Pracownicy tego typu obiektów noclegowych oferują grupom turystów różnorodne usługi i atrakcje, takie jak catering, organizację wycieczek, polecają przewodników czy ciekawe miejsca do zwiedzenia, środki transportu, z jakich powinni korzystać, czy miejsca gdzie powinni zjeść. Ostatnio hostele w Krakowie współpracują w biurami podróży i organizatorami turystyki w celu tworzenia wspólnych ofert turystycznych, odpowiadających oczekiwaniom grup zorganizowanych. Taka działalność przynoście obopólne korzyści, a także pomaga turystom, którzy nie muszą załatwiać programu wycieczki w kilku różnych miejscach.

Oczywiście dla pracowników hostelu grupy zorganizowane stanowią pewne wyzwanie logistyczne związane z koniecznością ujarzmienia różnorodnych temperamentów, organizacji atrakcji dla nich, czy zadowolenia innych, indywidualnych turystów przebywających jednocześnie w hostelu. Nie mniej jednak grupy zorganizowane stanowią ważne i duże źródło zarobku dla obiektów noclegowych w Krakowie. Korzyści są dwustronne, gdyż także turyści cieszą się, że za nocleg w tak cudownym mieście mogą tak niewiele zapłacić.