Hałaśliwe miejsca

Czy mieszkasz w dużym mieście i przeszkadza ci ciągły hałas za oknem? Dręczy nas ten sam problem, który spędza sen z powiek i zwiększa poziom stresu. Niestety mieszkając w dużym mieście nie unikniemy hałasu.

Tylko w dzikiej głuszy i na wsi jesteśmy bezpieczny i odizolowani od hałasu. Należy pamiętać, że w miastach pracują miliony maszyn i urządzeń, znajduje się miliony ludzi i samochodów, telewizorów, fabryk i innych miejsc czy narzędzi, które stale produkują nieubłagany hałas.Wykonuje się tam częste pomiary hałasu, by wiedzieć jak ograniczyć jego nadmierną emisję.

Przez jego nadmierną emisję i natężenie często jesteśmy przemęczeni i nadmiernie zestresowani. Wiedzą o tym szczególnie osoby pracujące w dużych biurowcach w centrach dużych miast. W firmie pracują dziesiątki komputerów, drukarek, skanerów, wentylatorów, ludzie stale się przemieszczają i rozmawiają. Wychodzimy z biurowca na zatłoczoną, zakorkowaną ulicę, gdzie hałas jest jeszcze większy. Wracamy do domu a tam sąsiad kuje kafelki w łazience ze ścianą. Jak uciec od tego hałasu i jego negatywnych wpływów na nasze zdrowie i samopoczucie? Niestety jest to niemożliwe.