Zdrowie i uroda

Herbata Earl Grey – wszystko co powinieneś wiedzieć ?

Herbata Earl Grey – wszystko co powinieneś wiedzieć ?

Earl Grey w smakiem znacznie odbiega smakiem od innych gatunków herbat. Sama nazwa pochodzi wprost od premiera Wielkiej Brytanii – Charlesa Grey’a, Wedle powtarzanej od lat legendy to właśnie on sprowadził do Europy herbatę…

Podanie głosi, że Earl w pobliżu chińskiego wybrzeża uratował tonącego człowieka. Ten wedle legendy uratowany topielec był synem chińskiego mandaryna. Hrabia w zamian za swój czyn otrzymał właśnie listki herbaty. Natomiast hinduska wersja tej legendy jest nieco inna. Arystokrata miał uratować syna indyjskiego radży przed groźnym tygrysem, ale skutek był taki sam. W Europie pojawiła się tak lubiana przez nas herbata. Codziennie wpijamy setki filiżanek herbaty, jej popularność może przebić jedynie „mała czarna”, czyli kawa.

Czym wyróżnia się herbata Earl Grey?

Cały sekret polega na olejkach eterycznych zawartych w w skórce pomarańczy bergamotowej. To własnie dzięki nim herbata Earl Grey ma tak wspaniały aromat, który pobudza nas do działania nawet w pochmurne dni. Jej wspaniały, cytrusowy zapach przywołuje wspomnienie wakacji czy egzotycznych krain. Earl Grey jest zdecydowanie wykwintniejszy w smaku niż zwykła, czarna herbata.

Jej smakoszami są w szczególności Anglicy. Ci najczęściej delektują się jej smakiem w czasie podwieczorku lub po kolacji. Herbata idealnie pobudza nasz układ trawienny do działania, a więc warto ją pić po sutym posiłku.

Jak parzyć herbatę Earl Grey, aby zachować jej szczególne właściwości?

Earl Grey’a najlepiej parzy się w wodzie o temperaturze 95 stopni. Idealne proporcje to dwie łyżeczki herbaty na 250 mililitrów gorącej wody. Idealny napar uzyskamy, gdy będziemy parzyć herbatę przez 4 do 5 minut. Dzięki temu uzyskamy idealny, lekko burgundowi kolor i szczególny, lekko egzotyczny aromat.

Gdzie możemy kupić herbatę Earl Grey najwyższej jakości?

Herbatę Earl Grey znajdziemy w sklepie internetowym Najlepsza-kawa.pl. Ale nie tylko klienci mogą wybierać spośród wielu gatunków szlachetnych herbat i kaw. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − siedemnaście =