Hostel, czy hotel?

Wybierając się na wakacje w Krakowie przeglądamy internet w poszukiwaniu najkorzystniejszych oferty noclegowych. Trzeba przyznać, że miejsc noclegowych nie brakuje, jednak duża część z nich jest niesłychanie droga. Należy więc dobrze przeczesać wyniki wyszukiwania, aby dotrzeć do tego idealnego miejsca, gdzie spędzimy pobyt w Krakowie.

Pytanie pojawia się jedno – wybrać hotel, czy hostel?Głównym elementem odróżniającym hostel Kraków od hotelu jest cena. Te drugi jest znaczni droższy, ale często dużo bardziej komfortowy. Z kolei hostele są zwykle dużo tańsze, a warunki mogą być bardzo porównywalne.

Czym więc kierować się przy wyborze hostelu?

Najlepiej jest wysłuchać opinii osób, które już odwiedziły to miejsce. Dobrze byłoby, gdyby to nasi znajomi polecili nam dobre miejsce do noclegu. Internet nie jest wiarygodnym źródłem informacji jeżeli chodzi o opinie na temat usług. Roi się tam od spamerów i osób wykonujących marketing szeptany. Tak naprawdę ciężko jest stwierdzić, czy osoba pisząca opinię rzeczywiście odwiedziła ten hostel, czy nie.

Hostele w Krakowie

W bliskim otoczeniu Rynku Głównego oraz Zamku Królewskiego – Wawelu znajduje się mnóstwo hoteli i hosteli. Przykładem może być Hostel Yellow mieszczący się przy al. Krasińskiego oraz Hostel aCesar przy ulicy Wielopole. Zlokalizowane są one w samym sercu Krakowa, w bardzo bliskiej odległości od najważniejszych zabytków.

Trudno więc nie skorzystać z oferty hosteli, które są nie dość, że tanie, to jeszcze mają świetne położenie.