Jak wybrać hotel

Muszę z dumą przyznać, że województwo podkarpackie zwiedziłam od deski do deski. Sam Rzeszów i okolice znam jak własną kieszeń. Oczywiście nie mówię tego, by się chwalić, ale mogę śmiało stwierdzić, że mogłabym oprowadzać wycieczki po tamtejszych terenach. Jednakże teraz chciałabym zwrócić uwagę na pewien problem, na który skarży się wielu turystów: wybór odpowiedniego hotelu.

Wielu z Was pomyśli, że to nieważne, jakie miejsce noclegowe wybierzemy, byleby było się gdzie przespać. Tego typu podejście do sprawy jest, co najmniej nieodpowiednie. Oczywiście, jeżeli wybieramy się do samego Rzeszowa i to tylko na weekend, a więc na jedną dobę hotelową, nie jest ważne czy wybierzemy coś porządnego czy też nie. Przez jedną noc w końcu nie nabawimy się odcisków. Inna sprawa jest wtedy, gdy szukamy noclegu na dłużej niż dwa dni. Powiedzmy, że planujemy przyjazd w okolice na przynajmniej siedem dni. Wtedy winniśmy poszukać hotelu, który spełnia, chociaż minimalne standardy. Osobiście nie wyobrażam sobie budzić się zmęczona, po gdy poprzedni dzień spędziłam na jakimś szlaku. Warto, więc zdecydować się na coś ze średniej półki. Najdroższe, pięciogwiazdkowe hotele mogą być dla nas za drogie, zaś te z dolnej półki są po prostu nieopłacalne. Za niewielką dopłatą możemy mieć znacznie większy standard, niepozostawiający wiele do życzenia.

Przemyślana decyjza

Uwaga, zanim jednak wybierzemy odpowiednie miejsce noclegowe – czytaj hotel, zastanówmy się, co tak naprawdę chcemy zwiedzać. Jeżeli mamy w planach wędrówki tylko i wyłącznie po Rzeszowie, a wierzcie mi i te są ciekawe, warto poszukać hotelu gdzieś w centrum, ewentualnie lekko na uboczu. Jeżeli jednak planujemy nasze trasy znacznie dłuższe, nie tylko w okolice miasta, ale również w bajeczne Bieszczady, nie ma najmniejszego sensu decydować się na hotel w Rzeszowie. Warto poszukać odpowiedniego miejsca noclegowego, gdzieś w okolicznych wioskach. Oczywiście tego typu pensjonatów jest na pęczki i na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Ciekawe hotele w Rzeszowie

Kolejne, na co trzeba zwrócić uwagę to sposób poruszania się. Jeżeli planujemy wycieczki rowerowe to de facto mamy podróże ułatwione. Jeżeli jednak są z nami dzieci bądź osoby starsze i rower nie wchodzi w grę, warto posiadać własny środek transportu. Poza sezonem komunikacja na terenie województwa podkarpackiego, zwłaszcza prywatna, pozostawia wiele do życzenia. A przecież trzeba jakoś wrócić do hotelu przed zmrokiem. W wielu przypadkach nasz pensjonat ma również wypożyczalnie rowerów. Wystarczy zapytać się właścicieli bądź w recepcji.