Jak wybrać suknię ślubną?

Kiedy zbliża się dzień ślubu zaczyna się gorączkowe sprawdzanie, czy wszystko jest tak, jak należy. Nie powinno się wtedy dopiero myśleć o wyborze sukni ślubnej, ponieważ może zabraknąć na to czasu. Ten element powinien być pierwszym, o jakim powinna pomyśleć panna młoda.

Jak dobrać taką suknię?

W kolorowej prasie i katalogach ślubnych aż roi się od różnych wzorów sukni i ich kolorów oraz dodatków, jakie mogą być do niej dobrane. Może to przyprawić o poważny ból głowy, dlatego poniżej zmieszczę kilka wskazówek, jak dobrać suknię odpowiednią dla Ciebie.

Jest pięć najpopularniejszych wzorów sukni ślubnych spośród których możesz wybrać interesujący Cię fason. Są to: klasyczna, empire, linia A, princessa i cygaro. Warto przed przystąpieniem do poszukiwań pomyśleć o tym, która z nich najlepiej pasuje, ale to tez zależy od kilku czynników. Po pierwsze ważne jest o jakiej porze roku ma miejsce ceremonia, gdyż od tego zależeć będzie to, czy będzie ona zakrywać większą część ciała.

Następnie nie można wybierać sukni na podstawie zdjęć, a trzeba zobaczyć ją na własne oczy. Często bowiem zdjęcie nie ukazuje wszystkiego, na co należy zwrócić uwagę przed tak ważnym wydarzeniem. Ostatnim, o czym musisz pamiętać to jest wzrost i budowa Twojego partnera. W przypadku, gdy jest on wyższy, to nie masz powodów do zmartwień, natomiast jeśli jest on Twojego wzrostu albo niższy, to musisz pamiętać o tym, aby wybrana lub uszyta dla Ciebie suknia nie wydłużała Cię optycznie.

Skoro temat sukni nie stanowi dla Ciebie już problemu, czas zając się wyborem miejsca na wesele 🙂 Zapraszam do artykułu: LINK