MC-Bags.pl

Jakie akcesoria na zimowe spacery z psem?

Jakie akcesoria na zimowe spacery z psem?

Zima to czas szczególnie trudny dla każdego. Nie tylko cierpią o tej porze roku ludzie, lecz także zwierzęta. Nawet psy, które na spacerach czują się jak ryba w wodzie i najchętniej w ogóle by do domu nie wracały, w czasie zimy zdecydowanie mniej chętnie wybierają smycz i kierują swoje kroki od parku. Można jednak zabezpieczyć psiaka przed wpływem zimy i poprawić mu komfort przebywania na mroźnym, pełnym śniegu świecie. Jak to zrobić?

Niezbędne zimowe akcesoria dla psa

Choć dla wielu ludzi może to być zakończeniem, to jednak psy pomimo posiadania często grubego futra, również przy dużym mrozie bardzo mocno go odczuwają. Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby zakupić dla psiaka odpowiednie ubranko, które zapewni mu większy poziom ciepła. Ubranka powinny być dobierane przede wszystkim pod kątem odpowiedniego rozmiaru psa, co zapewni nie tylko odpowiednio duże ciepło, lecz także wygodę.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest ochronienie psich łap. Zima to bowiem czas, gdy masowo na chodniki wysypywana jest sól, która psie łapki potrafi bardzo boleśnie podrażnić. Żeby je ochronić, nie trzeba wcale unikać spacerów, wystarczy tylko przed wyjściem posmarować je wazeliną. Ten niewielki i tani dodatek jest w stanie bardzo skutecznie psie pałki zabezpieczyć.

Zima to oprócz niskiej temperatury i zagrożenia ze strony soli, także szybko zapadający zmrok. A to oznacza, że często sporą trudnością może być zauważenie psiaka, nawet gdy idzie on obok nas. Tym bardziej będzie to trudne dla kogoś, kto idzie z naprzeciwka. Żeby zwiększyć widoczność psa, poleca się stosowanie różnego rodzaju odblasków lub też świecących ledowych lampek, które montuje się np. do obroży. Dzięki temu mrugająca charakterystyczna lampka, a co za tym idzie również pies, będzie doskonale widoczny z bardzo dużej odległości.

Gdzie kupować akcesoria zimowe?

Wiele osób zastanawia się, gdzie takie dodatki kupić. Okazuje się, że najlepszym miejscem na takie zakupy jest sklep zoologiczny online. Nie tylko taki sklep oferuje najlepsze ceny, lecz także największą dostępność towaru i największy wybór.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 20 =