Krem z witaminą C: kiedy i dlaczego warto po niego sięgać?

Codzienne pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna, jednak w pewnym wieku należy sięgnąć po preparaty, które zawierają w swoim składzie witaminę C, która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem i pomaga ochronić skórę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Jak witamina C wpływa na skórę? Kiedy i dlaczego warto sięgać po kosmetyki zawierające w swoim składzie tę witaminę?

Wpływ witaminy C na skórę

Witamina C wykazuje zbawienny wpływ na skórę, ponieważ pomaga ochronić ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, czy też promieniowanie słoneczne. Jest ona również niezbędna podczas produkcji kolagenu, czyli substancji, która buduje skórę. Dzięki kolagenowi skóra zachowuje swoją jędrność i nie powstają na niej zmarszczki. Witamina C zmniejsza ryzyko powstawania oparzeń słonecznych, a także spowalnia proces starzenia się skóry. Kosmetyki zawierające w swoim składzie witaminę C pomagają ograniczyć widoczność przebarwień skórnych, jednak aby kosmetyk zadziałał, niezwykle ważne jest to, aby jego stężenie nie było niższe niż 5%. Warto przy tym jednak wiedzieć, iż kosmetyki, które zawierają dosyć duże stężenie witaminy C, mogą wywoływać skórne podrażnienia, dlatego też przed zastosowaniem preparatu warto wypróbować go na niewielkiej partii skóry.

Kiedy i dlaczego warto stosować krem z witaminą C?

Obecnie niejeden odbudowujący krem z witaminą C znajduje się z pewnością na półce wielu kobiet zwłaszcza tych starszych. Po taki krem warto sięgnąć już po osiągnięciu 25 roku życia, ponieważ to właśnie w tym czasie na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne. Kremy, które zawierają w swoim składzie witaminę C, pomagają opóźnić proces powstawania zmarszczek, walcząc z wolnymi rodnikami, które odpowiedzialne są za szybsze starzenie się skóry. Regularne stosowanie kremu z witaminą C pomaga wygładzić skórę oraz ją uelastycznić, jednak najważniejsze jest to, iż odzyskuje ona swój blask oraz koloryt.

Farmona