Kudowa Zdrój

Piękna miejscowość położona w Sudetach. Ciche i spokojne miejsce, idealne do spędzenia wolnego czasu. Jeżeli ktoś lubi chodzić po górach, to Kudowa Zdrój będzie doskonałą bazą wypadową.

Znajduje się tu wiele atrakcji turystycznych takich jak Muzeum Kultury Ludowej, Aqua Park, Park linowy, Kaplica Czaszek, czy Błędne skały. Tak naprawdę można wymieniać ich bez liku. Wybierając się do jakiejkolwiek miejscowości w górach musimy zadbać o nocleg. W tym pomoże Ci nasz artykuł…

Noclegi w Kudowie Zdroju

Polecamy państwu Rajski Dom. Pokoje Kudowa Zdrój są komfortowe i idealnie dostosowane do potrzeb turystów pragnących wypocząć w ciszy i spokoju. Dom wyposażony jest we wszelkie udogodnienia, które urozmaicą Państwu czas spędzony w kwaterach w przypadku złej aury pogodowej. Do dyspozycji gości oddany jest parking strzeżony. Będziecie mogli Państwo zostawić swój samochód w bezpiecznym miejscu.Warto wziąć ze sobą rowery. Niedaleko znajdują się trasy górskie przystosowane do jazdy rowerem górskim. Takie wycieczki pozostawiają na długo ślad w pamięci każdego miłośnika górskich wypraw. Jeżdżąc rowerem po Kudowie Zdroju możemy zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Przykładem mogą być liczne muzea.

Muzeum Kultury Ludowej

Położone jest w Psążnej – wiejskiej dzielnicy Kudowy Zdroju. Muzeum jest skansenem już od 1984 roku. Jest to jedyny obiekt tego typu na Dolnym Śląsku. Składa się on ze starych domów wzbogaconych zabytkowymi obiektami budownictwa drewnianego z całego Podgórza Sudeckiego. Sprowadzając je tutaj uratowano je przed całkowitym zniszczeniem. Każdy z domów jest bogato wyposażony w przedmioty i sprzęty, które swoje czasy świetności miały na początku XVIII wieku.Wszystkich rządnych wrażeń zapraszamy do miejscowości Kudowa Zdrój.

Tutaj można spędzać wolny czas na wiele sposobów. Znajdzie się coś dla miłośników aktywnego wypoczynku, ale także dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.