Zdrowie i uroda

Łokieć tenisisty – czy rehabilitacja pomoże?

Łokieć tenisisty – czy rehabilitacja pomoże?

Łokieć tenisisty, czyli zapalenie mięśni prostowników nadgarstka, jest objawem nadwyrężenia łokci podczas ćwiczeń lub pracy. Oprócz sportowców na łokieć tenisisty często cierpią osoby długo pracujące przy biurku – księgowi, informatycy.

Łokieć tenisisty pojawia się, kiedy ręka jest zbyt obciążona nadmiernym wysiłkiem lub długo pozostaje w jednej pozycji, charakterystycznej dla ułożenia rąk przy komputerze. Objawia się bolesnością w okolicy łokcia. Często ból jest ostry i przeszywający. Ukojenie przynosi tylko przerwanie zajęcia powodującego powstanie schorzenia.

Dla uśmierzenia bólu chorym podaje się leki przeciwbólowe. Jednak długotrwałe pozytywne efekty najczęściej przynoszą zabiegi u fizjoterapeuty. Dla mieszkańców Małopolski najwygodniejsza będzie rehabilitacja w Krakowie. Specjalista zdiagnozuje przyczyny i pomoże ustalić plan zabiegów i treningów pomocnych w schorzeniu.

Gdzie szukać pomocy?

Najlepiej zasięgnąć opinii bliskich i znajomych, które centrum rehabilitacji w Krakowie, posiada odpowiednio przygotowaną kadrę do leczenia tego rodzaju schorzenia. Fizjoterapeuta wykona zalecane testy, na przykład test Cozena i na podstawie wyników oraz rozmowy z pacjentem, zadecyduje o wyborze najbardziej efektywnej metody leczenia. Ważne jest, aby wizyty u specjalisty nie odkładać. Stosowanie domowych sposobów nie przyniesie spodziewanych efektów i choroba będzie się nasilać.

Centrum rehabilitacji i terapii OpenMedical jest odpowiednim miejscem do leczenia łokcia tenisisty. Wysoko wykwalifikowani fizjoterapeuci z długoletnim doświadczeniem zawodowym, będą w stanie fachowo przywrócić rękę do dawnej sprawności. W każdym leczeniu ważne jest podejście i otwartość na pacjenta. W tym centrum można liczyć na zainteresowanie oraz serdeczność personelu.

Łokieć tenisisty jest schorzeniem sprawiającym ból i zabiera radość dnia codziennego. Utrudnia pracę zawodową, a często wyklucza z uprawiania ulubionego sportu.Warto szukać fachowej pomocy i walczyć o powrót do w pełni sprawnego życia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =