Mądry polak po szkodzie

Niestety kradzieże dokonywane przez złodziei to nadal zjawisko, z którym stara się walczyć policja, ale nie tylko. Nie możemy jednak zawsze, gdy coś się dzieje złego stać z założonymi rękami, tylko powinniśmy wcześniej zadbać o to, aby nic z naszej nieruchomości nie zostało skradzione.

Jak wygląda ubezpieczenie?

Po dokonaniu kradzieży najpierw należy zawiadomić policję, aby mogli oni sporządzić stosowny raport i przekazać jego kopię Tobie, a następnie aby trafił do rąk agenta ubezpieczeniowego. Do zaświadczenia jednak należy jeszcze dołączyć dokument tożsamości ze zdjęciem, a czasem nawet dwóch. Trzeba tez przygotować sobie listę skradzionych przedmiotów oraz dołączyć dokumenty, które w sposób jednoznaczny potwierdzają to, że te przedmioty istniały. W przypadku, gdy w miejscu zamieszkania była prowadzona przez Ciebie działalność zarobkowa, a polisa obejmuje taki sprzęt, to tez musisz dołączyć stosowne dokumenty. Prawda, że trzeba się trochę napracować, aby móc odzyskać utracone mienie?

Niestety tak i zawsze nie mamy pewności, czy zostaną Nam zwrócone pieniądze, jeśli nie mamy potwierdzenia posiadania tych przedmiotów. Można się jednak przed czymś takim zabezpieczyć, poprzez np. zastosowanie rolet antywłamaniowych, które skutecznie pomagają chronić miejsca zamieszkania. Po prostu trzeba odpowiednio zabezpieczyć dom tak, aby żaden przechodzień nie pomyślał sobie, że łatwo jest Nasz dom obrabować, bo w końcu okazja czyni złodzieja, prawda?

Rolety zewnętrzne to idealne narzędzie które zabezpieczy Twój dom przed chciwym okiem złodziei – „czego oko nie widzi, tego sercu nie żal”. Zapraszam na stronę: http://naszeokna.com/rolety-zewnetrzne/ do zapoznania się z ofertą rolet.