Magnez a cytrynian magnezu

Magnez to pierwiastek, bez którego nasz organizm nie mógłby normalnie funkcjonować. Jego niedobory przyczyniają się do powstania wielu schorzeń i powikłań zdrowotnych. Zapobiec im mogą na przykład naturalne suplementy diety takie jak fasola czy orzechy. Jednak większość z nas woli uzupełniać niedobory magnezu farmakologicznie, bo tak jest wygodniej i szybciej.

Jakie właściwości zdrowotne ma magnez?

Magnez jest pierwiastkiem, który stosuje się do leczenia wielu chorób. Pomaga on między innymi walczyć z depresją i otępieniem, gdyż stymuluje pracę układu nerwowego. Uzupełnić magnez powinny też osoby ze zdiagnozowaną osteoporozą. Udowodniono, że właśnie ten pierwiastek podawany w asyście wapnia wzmacnia kości i zapobiega ich złamaniom. Magnez przydaje się również do walki z nadciśnieniem tętniczym, gdyż wydatnie je obniża i zapobiega nadmiernym skurczom mięśnia sercowego.

Co usuwa z organizmu magnez?

Pierwiastek ten jest pomocny w ogólnej detoksykacji organizmu. Usuwa on na przykład wszelkie pozostałości po lekach przeciwbólowych, antybiotykach i lekach moczopędnych. To on jest także pomocny w dochodzeniu do siebie po operacjach, głębokich oparzeniach, czy chemioterapii. Magnez niweluje również szkodliwe działanie kofeiny, nikotyny i narkotyków. Zalecany jest również diabetykom, bo zapobiega wysokiemu poziomowi cukru we krwi.

Magnez a cytrynian magnezu

Różnica między nimi jest taka, że cytrynian magnezu jest związkiem nieorganicznym i występuje jedynie w tabletkach, toteż nie da się go przyjmować wraz z pożywieniem. Jest on przede wszystkim pomocny jako uzupełniająca terapia niedoborów magnezu.

Sprawdź: Cytrynian magnezy 100 tabletek - Laventi.pl

Dlaczego warto przyjmować cytrynian magnezu?

Choćby dlatego, że podobnie jak magnez działa ochronnie na serce i naczynia krwionośne i niweluje wszelkie oznaki zmęczenia i dokuczliwe migreny. Dodatkowo wspomaga prace jelit i usuwa zaparcia. Dzięki niemu lepiej też pracują nasze mięśnie, przez co rzadziej łapią nas bolesne skurcze w trakcie aktywności fizycznej. Cytrynian magnezu jest polecany osobom starszym, dzieciom i wyczynowym sportowcom, a to dlatego, że właśnie te grupy ludzi są najbardziej narażone na szybką utratę magnezu.

Send a Comment

Your email address will not be published.

twenty − seventeen =