Moje własne biuro rachunkowe

Kiedy byłem małym dzieckiem zawsze marzyłem by mieć swoją firmę. Przez lata zastanawiałem się kim chciałbym w przyszłości zostać. Miałem wiele dylematów – czy być prawnikiem, informatykiem, księgowym, a może przedsiębiorcą pogrzebowym?

W końcu mama uświadomiła mnie, że warto mieć pracę, od której zależy przyszłość ludzi. Postanowiłem więc zostać księgowym, ponieważ na studia prawnicze nie było mnie stać. Po skończeniu podstawówki, gimnazjum i liceum dokładnie wiedziałem co chcę robić w życiu. Moim marzeniem jest prowadzić księgowość Wrocław.

Początki w księgowości

W mojej rodzinnej miejscowości Wrocławiu jest wiele szkół kształcących księgowych. Są to zarówno szkoły policealne jak i studia wyższe. Postanowiłem obrać trudniejszą ścieżkę i zostać księgowym z prawdziwego zdarzenia. Moje studia trwały 5 lat. Przez ten czas odbyłem praktyki w kilku biurach rachunkowych. Na początku prowadziłem księgowość mniejszych firm, a z roku na rok powierzano mi coraz większe instytucje.

Jak założyć biuro rachunkowe

Na studiach dowiedziałem się jakie wymogi należy spełnić, aby móc prowadzić biuro rachunkowe. Doszedłem do wniosku, że już większość z nich spełniam i brakuje mi tylko licencji Ministerstwa Finansów. Bez namysłu zabrałem się za spełnianie wszystkich wymogów i tak oto otworzyłem swoje własne biuro rachunkowe – księgowość Wrocław. Od tego czasu jestem szefem rozwijającej się firmy, a do tego spełniłem swoje marzenia z dzieciństwa. Gdybym mógł cofnąć czas, wiem, że wszystko zrobiłbym dokładnie tak samo.