Najczęściej stosowane diety na świecie

Diet na świecie jest tyle, ile samych dietetyków. Dlatego możemy znaleźć różnorodne propozycje, które będą dostosowane do naszych potrzeb, wyników, jakie chcemy osiągnąć czy nawet produktów, które znajdą się w samym menu. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka dieta jest tą najpopularniejszą?

Dieta DASH

Dieta DASH jest uznawana za tą najbardziej popularną i najczęściej stosowaną. W dodatku różne organizacje zajmujące się zdrowym żywieniem uważają, że ustalenia tej diety są najbardziej korzystne dla naszego organizmu. Co w niej jest tak niesamowitego, czego brakuje innym dietom? Szczerze mówiąc, rewelacji i dużych zmian nie ma – wszystko rozchodzi się o zdrowe produkty, które są jak najmniej przetworzone, a w dodatku ograniczenie soli oraz innych produktów, które mogą zatrzymywać wodę z organizmie i takie składniki jak glutaminian sodu. Co jeszcze? Zapytaliśmy o to pracownika firmy cateringowej, który zajmuje się składaniem menu.

„Dieta DASH rzeczywiście jest przyjemną propozycją, ze względu na różnorodność samych produktów. Znajdziemy tam między innymi warzywa strączkowe, produkty zbożowe – ale bez białego pieczywa, przetwory mleczne i bardzo dużo warzyw i owoców. Im świeżej, mniej przetworzonych rzeczy, tym lepiej. Nie tylko ciało na tym zyskuje, bo kilogramy same uciekają, woda nie gromadzi się w organizmie, ale i człowiek czuje przypływ energii i siły – co jest istotne przy stosowaniu diety” – zdradza nam pani Marzena, dietetyk z firmy cateringowej.

Dieta Radom - Catering dietetyczny

W diecie nie tylko istotne są gubione kilogramy, ale również dobre samopoczucie oraz wyniki lekarskie. Dlatego przed stosowaniem jak i w trakcie wdrażania, ważnym jest, aby stale badać poziom chociażby cukru, żelaza czy wykonać morfologię krwi. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że dieta nie tylko pomaga nam w usuwaniu zbędnych kilogramów, ale nie wprowadza w choroby. Bogata zawartość witamin, minerałów i składników odżywczych zawsze powinna być priorytetem i nie można zamknąć się z błędnym kole, starając się zrzucić tłuszcz, kosztem własnego zdrowia.

Tym samym warto konsultować swoją dietę z osobami, które mają na ich temat dużą wiedzę i pracują codziennie z takimi problemami, z jakimi Ty zaczynasz walczyć.

Catering dietetyczny – Dieta Radom

Send a Comment

Your email address will not be published.

twelve + 18 =