Najlepsze hostele w Krakowie

Wielu turystów odwiedzających Kraków bez wątpienia potwierdzi, że najlepszym miejscem noclegowym w tym mieście są hostele. Jednak nie każdy wie, co to jest hostel i czym kierować się podczas wyboru jednego z dziesiątek, które znajdują się w magicznym Krakowie.

Otóż hostele to stosunkowo tanie miejsca tymczasowego zakwaterowania. Dawniej bardzo różniły się od hoteli p[od względem liczby pokoi czy standardu wyposażenia. Spało się głównie na piętrowych łóżkach w wieloosobowych pokojach ze wspólną łazienką i kuchnią. Z tego względu hostele były kojarzone głównie z młodymi gośćmi, którzy podróżują tanim kosztem z plecakami.

Jednak ze względu na panującą w Krakowie konkurencję sytuacja się nieco zmieniła. Obecnie hostele oferują coraz wyższy standard pokoi, często też mniejsze pokoje dla dwóch czy trzech osób z normalnymi łóżkami i łazienką. Oczywiście wówczas ceny są odpowiednio wyższe. Jak znaleźć dobry hostel Kraków w Krakowie, który będzie łączył niskie ceny i standard odpowiadający naszym oczekiwaniom? Odpowiedzią na wszystko jest Internet. Możemy znaleźć ciekawe portale, na których znajdują się bazy noclegowe w Krakowie. Porównamy tam ceny pokoi/łóżka, dowiemy się podstawowych informacji o hostelu, a co najważniejsze, zobaczymy oceny i komentarze gości. Te ostatnie źródło informacji powinno być dla nas szczególnie cenne. Internauci są często szczerzy do bólu i wyłapią najmniejsze niuanse, które mogą stanowić dla nas cenne wskazówki dotyczące wyboru hostelu.

Na końcu warto oczywiście zajrzeć na stronę hostelu, zobaczyć czy cennik jest aktualny, obejrzeć galerię zdjęć pokoi, zapoznać się z wszelkimi dodatkowymi informacjami i aktualnościami. Podczas rezerwacji telefonicznej, zapytajmy czy nie jest na czas naszego pobytu planowana jakaś większa wycieczka szkolna, czy atrakcje. Możemy też liczyć na dodatkowe zniżki. Jeśli to możliwe, nie wysyłajmy zadatku. Zawsze możemy wówczas zrezygnować. Hostelu w Krakowie jest naprawdę dużo, więc na pewno znajdziemy cos odpowiedniego dla siebie.