Niezapomniana wycieczka do Petersburga

Wycieczki do Petersburga stają się ostatnio bardzo popularną alternatywą dla wyjazdów do zachodnich miast do Rzymu, Paryża, czy Wiednia. Te stolice zachodniej Europy są również bardzo piękne i pełne znakomitych zabytków, ale wycieczki do nich wiążą się z dużym wydatkiem.

Niestety wstępy do muzeów w Paryżu, czy w Mediolanie są niezwykle drogie i nie każdy może sobie pozwolić na takie obciążenie finansowe. Natomiast wycieczki do Petersburga są nieco tańsze, a zapewniają porównywalne doznania. Poza tym zabytki w zachodniej Europie są nam skądinąd znane, słyszymy o nich często w telewizji, w szkole, czy w codziennym życiu. Natomiast zabytki i atrakcje turystyczne Rosji są nam w dzisiejszych czasach mniej znane. Wiążę się to bez wątpienia ze spadkiem popularności wycieczek do Rosji, który miał miejsce ponad dwadzieścia lat temu po odłączeniu się Polski spod reżimu komunistycznego. Wówczas nasi rodacy darzyli kraj ze wschodu dużą niechęcią, nie chcieli mieć z nim nic do czynienia, nawet jeśli w grę wchodziło tylko zwiedzanie zabytków turystycznych. Dzisiaj stosunek do Rosji znacznie się zmienił i mimo pewnych uprzedzeń, coraz częściej decydujemy się na wyjazdy do tego kraju. Wycieczki do Petersburga są szczególnie popularne, gdyż miasto to znajduje się stosunkowo blisko w porównaniu na przykład ze stolicą Rosji, Moskwą. Petersburg jest perłą rosyjskiej kultury i tradycji. Znajdziemy tam wiele ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych.

Wśród nich warto wymienić przede wszystkim wspaniałą i okazałą rezydencję Piotra I, Pałac zimowy, cerkwie, pałace, place, klasztory, budynki wojskowe czy liczne pomniki Piotra I. Warto skorzystać również z oferty zwiedzania z wody, pływania po rzeczkach Petersburga zwanego „Wenecją Północy”. Oczywiście w mieście możemy skorzystać z wielu innych atrakcji, każde biuro podróży opracowuje nieco inne oferty turystyczne uwzględniając inne atrakcje. Wycieczki do Petersburga, czy wycieczki do Rosji stają się bardzo popularne więc warto skorzystać z tej oferty by zobaczyć coś bardzo nam bliskiego, a jednocześnie ciekawego i nowego.