Nowie miejsca parkingowe w Gliwicach

Znalezienie dobrego parkingu w Gliwicach jest nie lada zadaniem. Wydawałoby się, że w tak dużym mieście nie będzie to żaden problem – a jednak. Czynników wpływających na trudność tego zadania jest wiele. Po pierwsze lokalizacja.

Nie każdy, kto przyjeżdża do Gliwic wie, gdzie bezpiecznie zostawić samochód. Chcielibyśmy zatem zaparkować gdzieś w centrum, ale gdzie są parkingi Gliwice? Są i owszem, ale tak ukryte w zaułkach i uliczkach, że nawet rodowitemu mieszkańcowi Gliwic byłoby je trudno znaleźć. Jeśli już jednak wykonaliśmy robotę detektywa i nawet znaleźliśmy jakiś parking, to pojawia się nowy problem – większość z nich jest niestrzeżona. Po co zatem zostawiać samochód na parkingu, płacić za to jak i tak może go ktoś zniszczyć albo ukraść?

A jeśli przyjechaliśmy autokarem, na wycieczkę, to dopiero przeszkoda! W centrum Gliwic nie uświadczymy odpowiedniego dla dużych pojazdów parkingu. Co ma począć w obliczu takich przeszkód biedny kierowca? Włączyć Internet i przed wyjazdem do Gliwic dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się odpowiadający mu parking. Cóż, nikt nie mówił, że życie jest łatwe.