Październikowy weekend na Helu

Jesienne weekendy kojarzą ci się z nudą, zimnem i stagnacją? To błąd! Jesienny, październikowy weekend nad morzem może okazać się fantastyczną przygodą i podładować akumulatory na kolejne, zimne miesiące. Jednym z najpopularniejszych i najciekawszych destynacji na październikowy weekend na wybrzeżu jest Hel. Dlaczego warto się tam wybrać?

Weekend dla zdrowia

Październikowy weekend na Helu polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z chorobami i dolegliwościami ze strony układu oddechowego i hormonalnego. Przy wietrznej pogodzie w powietrzu znajduje się największe nagromadzenie cennego jodu, który jest bardzo ważny dla osób zmagających się w niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto. Długie spacery plażą lub nadmorskim deptakiem wspaniale zregenerują organizm, a cisza przerywana jedynie szumem fal i śpiewem mew przywraca równowagę i spokój duszy. Po weekendzie nad morzem organizm jest bardziej odporny na bakterie i wirusy i z łatwością zwalcza infekcje. Z tego powodu weekend na Helu polecany jest także dzieciom.

Gdzie nocować?

Poza sezonem hotele i pensjonaty są czynne i czekają na gości. O tej porze ceny są zdecydowanie niższe niż w sezonie. To właśnie w tym okresie wiele osób może zdecydować się na bardziej luksusowy hotel na helu, w którym ceny w sezonie wykraczają poza budżet, a po sezonie oferują osiągalne i przystępne ceny. Nie spotkamy wtedy tłumu na hotelowym basenie, zjemy kolację w kameralnej atmosferze i przede wszystkim – naprawdę odpoczniemy! W październiku dostępność hotelowych pokoi jest bardzo duża, decyzję o wyjeździe możemy podjąć zatem spontanicznie.

Dla kogo weekend na Helu?

Jod nad morzem w okresie jesiennym jest istotny nie tylko dla dzieci i osób z e schorzeniami zdrowotnymi, ale także dla kobiet w ciąży. Jod jest bardzo ważnym pierwiastkiem, który wielu lekarzy zaleca suplementować w ciąży. Jego występowanie w organizmie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka, dlatego rodziny spodziewające się dziecka powinny spędzić choć jeden jesienny weekend nad Bałtykiem!

AMW Hotele

Send a Comment

Your email address will not be published.

eighteen − 7 =