Pielęgnacja twarzy i okolic oczu

Twarz jest wizytówką każdego człowieka. Piękna, zadbana, bez żadnych defektów – świadczy nie tylko o zdrowiu, ale również o dbałości człowieka o każdy szczegół. Co zrobić w przypadku, gdy pod oczami pojawiają się obrzęki i nieestetyczne cienie, które dodają lat?

Odpowiednia dieta i sen

Dobry sen i dieta to połowa sukcesu
Dobry sen i dieta to połowa sukcesu

W pierwszej kolejności należy się zastanowić nad trybem własnego życia. Niewłaściwy sposób odżywiania, śmieciowe jedzenie oraz bardzo ograniczona ilość snu niekorzystnie wpływają na jakość cery i sprzyjają powstawaniu cieniów i obrzęków pod oczami. Warto zainwestować w efektywny odpoczynek oraz w dietę bogatą w minerały i składniki odżywcze. Pomocne w walce z cieniami pod oczami będą również odpowiednie kosmetyki pod oczy.

Codzienna pielęgnacja twarzy

Niezmiernie ważna jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja twarzy. Stosując dobre jakościowo preparaty nawilżająco – matujące można nie tylko doraźnie zatuszować problem przebarwień pod oczami, ale także sprawić, że cienie nie będą się pojawiały. Skóra odwdzięczy się za okazaną troskę – pełna regeneracja dzięki zabiegom kosmetycznym sprawi, że cera będzie piękna i lśniąca.

Pielęgnacja okolic oczu – krok po kroku

Warto zainwestować w dobry krem pod oczy. Najlepiej taki, który pobudzi do działania kanaliki limfatyczne. Dobroczynne działanie mają kosmetyki zawierające kasztanowca czy wyciąg z arniki. Rewelacyjnie nawilżają, a także pobudzają pracę naczyń krwionośnych. Pielęgnację okolic oczu należy zacząć od dokładnego usunięcia makijażu. Nie można tego robić zbyt mocno – wówczas mogą wystąpić dodatkowe podrażnienia. Najlepiej jest użyć płynu micelarnego i bawełnianego płatka. Po oczyszczeniu, konieczne jest dogłębne nawilżenie przy pomocy kremu pod oczy.

Najlepsze kosmetyki pod oczy

W efektywnej walce z cieniami pod oczami pomóc mogą odpowiednie kosmetyki. Każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce zestaw bojowy – delikatny tonik do pielęgnacji okolic oczu, serum lub krem nawilżający pod oczy do stosowania na dzień i na noc, a także preparat witaminowy przyspieszający regenerację skóry.

Więcej informacji o kosmetykach pod oczy na stronie Farmona Professional