Pierwsze kroki na siłowni – samemu czy z trenerem?

Wiele osób – niezależnie od płci – chciałoby zmienić swój wygląd albo poprawić kondycję, jednak nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób tego dokonać. Idealnym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji o nawiązaniu współpracy z osobistym trenerem. Warto w celu jej zrealizowania zapisać się na siłownię i postarać się o wytrwanie w postanowieniu.

Trening personalny ma wady i zalety, jednak tych ostatnich jest znacznie więcej. Rozważania warto zacząć od wad, żeby później móc je zakończyć pozytywnymi spostrzeżeniami.

Do mankamentów współpracy z trenerem osobistym można zaliczyć koszty. O ile jednorazowy wydatek nie spowoduje zbytniego uszczerbku w domowym budżecie, o tyle chęć wykonywania ćwiczeń pod okiem trenera kilka razy w tygodniu zdecydowanie wpłynie na zwiększenie wydatków. Czy skrępowanie może być problemem? Dla osób mniej sprawnych i z nadwagą oczywiście tak, jednak warto byłoby wziąć pod uwagę fakt, że trener osobisty daleki jest od oceniania ćwiczących osób. Jego rola polega przede wszystkim na tym, żeby z jednej strony pomagać, z drugiej natomiast wspierać wszystkich w dążeniu do celu.

(Zobacz także: Skakanie na skakance)

I tak oto w dość płynny sposób udało się przejść do zalet treningu personalnego. Trener osobisty to wykwalifikowany specjalista, który nie tylko doskonale zna sprzęt siłownia i sprzęt fitness, ale także potrafi wskazać, jaki sprzęt treningowy będzie najlepszy do osiągania efektywnych rezultatów. Dobry trener osobisty potrafi zmotywować ćwiczące osoby do wysiłku, a co więcej, monitoruje ich postępy. Nie dopuści do tego, żeby się przetrenowały lub nabawiły kontuzji.

(Zobacz także: Crossfit – Trening siłowy i kondycyjny)

Trener osobisty w taki sposób dobierze sprzęt i rodzaj ćwiczeń, żeby ich efekty były widoczne w jak najkrótszym czasie. Warto jednocześnie podkreślić, o czym być może nie wszyscy wiedzą, że potrafi on udzielić niezbędnych wskazówek dotyczących diety i sposobu odżywiania, co w przypadku dążenia do posiadania szczupłej sylwetki ma niebagatelne znaczenie. Trening personalny jest zawsze dostosowany do oczekiwań ćwiczących osób.

Sprawdź ofertę: Apus-Sports.pl – Producent sprzętu sportowego na siłownię.