Planowanie wyjazdu do Krakowa

Krakowskie hostele są określane jako najlepsze w Polsce. Nie dziwi więc, że tak wiele osób decyduje się na nocleg właśnie w tym miejscu. W całej Europie hostele od lat cieszą się nieustającą popularnością. Proponują za niższą cenę nocleg we wspaniałych miastach takich jak Praga, Rzym, Wiedeń, Paryż, Londyn.

W Polsce do niedawna były postrzegane jako noclegi dla biedoty, dla młodzieży i studentów, którzy nastawieni są na dobrą zabawę, nie zważając na standard pokoi i wyposażenia. Jednak sytuacja od wielu lat diametralnie się zmieniała. Hostele w Krakowie są bardzo ładne, zadbane i często oferują również podwyższony standard usług, czyli dodatkowe wyposażenie, mniejsze pokoje. Hostele w Krakowie są wyjątkowo ciekawe. Zazwyczaj zlokalizowane są w pobliżu najbardziej atrakcyjnych miejsc, takich jak Rynek Główny, Wawel, żydowski Kazimierz, czy Nowa Huta.

Hostel w centrum Krakowa

Jeśli wybierzemy hostel blisko centrum miasta, wówczas nie będziemy musieli wydawać dodatkowych pieniędzy na transport, gdyż wszędzie dotrzemy na nogach. Hostele mogą być większe i mniejsze. W tych większych raczej się nie wyśpimy, ponieważ jest szansa, że będzie tam stacjonowała wycieczka szkolna bądź grupy hałaśliwych turystów zza granicy. Jednak można również bez problemu znaleźć mniejsze hostele, bardziej kameralne i spokojniejsze. Co więcej, w hostelach spotkamy bardzo pomocną i przyjacielską obsługę.

Pracownicy pomogą nam zlokalizować miejsca, które chcemy odwiedzić, zorganizować wycieczkę rowerową bądź meleksem, znaleźć ciekawe miejsca, gdzie można się pobawić czy smacznie zjeść. Poza tym w hostelach mamy niepowtarzalną okazję poznania nowych ludzi z całego świata. Kraków jest cudownym miastem, pełnym turystów i przyjaznych ludzi. Jeśli chcemy go zwiedzić oszczędzając pieniądze i w przyjaznej atmosferze dobrej zabawy, wówczas powinniśmy wybrać się tam na kilka dni a na miejsce noclegowe wybrać jeden z wielu krakowskich hosteli. Mile będą widziani zarówno studenci, osoby młode, starsze, rodziny z dziećmi. Każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!