Poznaj ciekawe zakątki Radomia i okolic

Powoli robi się coraz cieplej, a to oznacza, że coraz chętniej będziemy jeździć na wycieczki za miasto. Polska kryje w sobie wiele różnych zakątków i ciekawych miejsc, dlatego ciężko czasem wybrać jedno konkretne miejsce. Dzisiaj weźmiemy pod lupę zakątki Radomia, a także jego okolice.

Historia Radomia

To co przemawia za zwiedzeniem Radomia to na pewno ciekawa historia i zabytki. Pierwsze kroki przyjezdni goście kierują do Centrum Informacji Turystycznej. To miejsce, w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat miasta. Nie da się ukryć, że największe zainteresowanie wzbudza muzeum Jacka Malczewskiego oraz klasztor ojców Bernardynów. W Centrum Informacji Turystycznej są przygotowane broszury o najciekawszych miejscach w Radomiu i okolicy.

Wśród wielu propozycji znajdą się między innymi Radom średniowieczny i Radom XIX-wieczny. W broszurach są szczegółowo opisane zabytki, a oprócz tego znajdują się tam mapki, dzięki którym możemy samodzielnie zaplanować wycieczkę. Sporym zainteresowaniem cieszy się także nowy szlak dla turystów „Zabytki Radomia”, na którym znajduje się ponad 20 obiektów, które warto zobaczyć.

Okolice Radomia

Warto jednak oddalić się od centrum i spędzić na przykład weekend w pałacu. Taką możliwość daje nam Pałac Domaniowski, który jest fantastyczną oazą spokoju i komfortu. Nad brzegiem pałacu mieści się Zalew Domaniowski, który jest największym i jednocześnie najczystszym zbiornikiem wodnym, który można zobaczyć na południowym Mazowszu. Miejsce to ma charakter historyczny, ale przez konieczność przeprowadzenia remontu, przeplata się z nowoczesnością i elegancją.

Zalew Domaniowski

Pałac Domaniowski charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest idealnym miejscem na wypoczynek z całą rodziną, z drugą połówką czy z osobami z pracy. W pałacowych wnętrzach oprócz pokoi i apartamentów znajduje się między innymi spa, w którym można się zrelaksować i naładować baterie. Dzięki temu po aktywnym zwiedzaniu możemy chwilę odpocząć i przygotować się na kolejne atrakcje.

Send a Comment

Your email address will not be published.

two × three =