Przepis na udany wyjazd integracyjny po małopolsce

Podróżowanie jest częstym sposobem na spędzenie wolnego weekendu lub dłuższego urlopu. Nie trzeba wyjeżdżać daleko aby zobaczyć piękne krajobrazy i zapierającą dech w piersiach przyrodę. Polska jest bardzo malowniczym krajem, od którego można zacząć swoją przygodę ze zwiedzaniem. Szczególnie warto zwrócić na bardzo bogaty w atrakcje turystyczne region, jakim jest małopolska.

Miasta, parki i szlaki

Odwiedzając małopolskę nie można pominąć najważniejszego miasta, jakim jest Kraków. To właśnie on jest co roku pełen turystów, którzy korzystają z jego uroków. Warto przejechać przez Tarnów, tzw. „biegun ciepła” – miasto pełne słońca, Wieliczkę i Zakopane. Zalipiem natomiast inspirowali się twórcy Wiedźmina, tworząc tę znaną na całym świecie grę. Małopolska to również bogactwo parków narodowych, takich jak Ojcowski, Tatrzański, Pieniński i Gorczański. Beskid Niski jest szczególnie uroczy wiosną lub latem, gdzie kwiaty porastają dzikie łąki, a my możemy poznać życie naszych przodków – Łemków. Podążając Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce podziwiamy zabytki, będące na liście skarbów UNESCO. Będą to piękne cerkwie, kościoły, drewniane domy oraz skanseny. Dla wytrwałych przeznaczony jest Główny Szlak Beskidzki, natomiast zapaleni rowerzyści ucieszą się z Szlaku wokół Tatr.

W pojedynkę lub całą rodziną

Podróżowanie samotnie ma swoje zalety – przede wszystkim mniejsze problemy z zorganizowaniem transportu. Nawet jeśli ucieknie nam ostatni autobus, możemy złapać stopa lub skorzystać z wielu aplikacji. Nic jednak nie oddaje podróżowania z rodziną lub znajomymi, kiedy zgrany zespół dobrze bawi się razem podczas wypoczynku. Można wydać mnóstwo pieniędzy na paliwo lub stresować się dostępnością połączeń…albo wynająć własny bus. Wynajem busa jest bardzo dobrym pomysłem – oszczędzamy czas, jaki stracilibyśmy na przesiadkach lub staniu na przystankach, nie martwimy się o trasę tylko wsiadamy i czekamy, aż dotrzemy na wybrane miejsce. Nie ma lepszego sposobu na przewóz osób w większej ilości! Wynajem autokaru jest równoznaczny z urlopem bez zmartwień.

ComfortClass

Send a Comment

Your email address will not be published.

nine + fourteen =