Przepychacz do kanalizacji

Jak udrożnić kanalizację?

Eksploatowanie instalacji sanitarnych powoduje osadzanie się w nich wielu nieczystości. To z kolei skutkuje znacznym zmniejszeniem przekroju rury i powstawaniem blokad. Niedrożna kanalizacja jest dużym problemem zarówno dla administratorów, konserwatorów, jak i dla użytkowników instalacji. Aby instalacja kanalizacyjna mogła prawidłowo spełniać swoją funkcję musi być dobrze wykonana. W projekcie technicznym należy uwzględnić określone średnice i spadki przewodów.

Duże znaczenie ma również materiał – instalacje najczęściej wykonuje się z tworzywa sztucznego, które jest gładkie, odporne na powstawanie kamienia i żrące substancje chemiczne. Pamiętajmy, że nawet w dobrze wykonanej instalacji będą pojawiać się zatory, jeśli nie będziemy z niej właściwie korzystać. Nie należy wrzucać do niej resztek pożywienia, stałych odpadów, piasku, czy środków agresywnych chemicznie.

Najbardziej powszechną formą udrażniania kanalizacji jest mechaniczne przepychanie rur. Dużym atutem takiego rozwiązania jest to, że przepychacz do kanalizacji może być używany także zimą w temperaturach ujemnych. Na przykład RIDGID K60SPSE – najbardziej popularne urządzenie w spółdzielniach mieszkaniowych, które gwarantuje efektywne usuwanie zanieczyszczeń i niedrożności w kanalizacji w budynkach w zakresie średnic do 150mm.

Dzięki zastosowaniu dodatkowych sprężyn może czyścić rury na odcinku do 38mm. Nadaje się do czyszczenia kominów, wywietrzników dachowych i ścieków podłogowych. Prosta konstrukcja elastycznego sprzęgła sprężyny zwiększa kontrolę operatorską, dociśnięcie dźwigni uruchamia obracanie sprężyny z prędkością 520 obr./min. Mechaniczne udrażnianie rur, to jedna z najpopularniejszych forma dbania o przepustowość oraz czystość w instalacjach wewnętrznych.

Poniżej znajduje się film dotyczący przepychacza segmentowego:

Przeczytaj więcej o przepychaczach do kanalizacji na rafnar.pl