Przeszczep włosów metodą FUE – wszystko co musisz wiedzieć

Przeszczep włosów to zabieg, na jaki decyduje się coraz więcej osób. Nie chodzi tutaj tylko o starszych, łysiejących panów – z tego zabiegu korzysta także wiele kobiet, które walczą z wypadaniem włosów. Czasami problemy z włosami dotyczą różnych chorób, które dotykają osoby w każdym wieku. Warto poznać nowoczesną metodę przeszczepu, jaką jest metoda FUE,

Metoda FUE

Jest to innowacyjna metoda polegająca na przeszczepie włosów znajdujących się z tyłu głowy, do miejsca ze zmniejszoną ilością włosów – zazwyczaj są to zakola lub czubek głowy. Podczas zabiegu pobierane są włosy za pomocą specjalnych, małych narzędzi. Następnie dochodzi do ich przeliczenia, oceny stanu włosa i przygotowania do przeszczepu. Pacjent zostaje znieczulony miejscowo, co pozwala na szybki powrót do domu po wykonaniu przeszczepu. W dzień przeszczepu należy zjeść lekki posiłek, natomiast kilka dni przed należy unikać alkoholu, używek, oraz wykonać badanie krwi. Osobom korzystającym z tego zabiegu są najczęściej osoby z łysieniem androgenowym – dotyczy ono przeważnie mężczyzn. Jest to metoda zalecana także pacjentom z bliznami. 

Okres gojenia po zabiegu następuje w szybki sposób. Zazwyczaj skóra goi się około tygodnia/dwóch tygodni. W tym okresie warto szczególnie o siebie dbać; nie uprawiać sportu, nie wysilać się, nawilżać głowę solą fizjologiczną dostępną w każdej aptece, nie stosować ciasnych nakryć głowy.

ConsensusMed

Zabieg ten można wykonać w ConsensusMed – jest to instytut pomagający pacjentom z różnymi dolegliwościami. Przed zabiegiem pacjent odbywa wizytę u specjalisty, który zakwalifikuje go do wykonania zabiegu i zleci dalsze badania. Instytut gwarantuje profesjonalną opiekę i leczenie pod okiem doświadczonych specjalistów. Koszt takiego zabiegu waha się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – wszystko zależy od rodzaju łysienia i jego objętości. 

Podsumowując, przeszczep włosów jest dla wielu osób zbawiennym zabiegiem wpływającym na jakość ich życia. ConcensusMed jest kliniką oferującą tego typu zabieg z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu.

Send a Comment

Your email address will not be published.

12 − nine =