Rodzaje zabiegów SPA

Nie tylko w Polsce, ale i na świecie powstaje coraz więcej hoteli oraz ośrodków SPA. Jest to bardzo dobre, ponieważ coraz więcej, szczególnie kobiet przywiązuje wielką wagę do swojego wyglądu, ale też i do samopoczucia. To właśnie dzięki zabiegom SPA możliwe jest odmłodzenie skóry i sprawienie, że jest się świeżym i wypoczętym.

Samych zabiegów jest bardzo wiele i nie każdy z nich może być stosowany przez Nas. Podstawowym z nich jest oczywiście masaż, który jest najpopularniejszym zabiegiem i występuje w bardzo wielu odmianach, jednak nawet pewne techniki nie mogą być wykonywane na każdej osobie, gdyż mógłby on w ten sposób zaszkodzić.

Kolejnym z zabiegów, które są praktycznie w każdym ośrodku SPA jest aromaterapia. Jest to zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych zabiegów, gdyż polega na tworzeniu mieszanek z ekstraktów z roślin, kwiatów i drzew i następnie wykorzystywanych podczas kąpieli oraz olejków, które uwalniają zapach podczas innych zabiegów. Hydromasaże są stosowane w wodzie i świetnie działa na mięśnie i całe ciało, gdyż je rozluźnia. Podczas jego stosowania bardzo popularne jest wsypywanie do wanny soli leczniczych i olejków zapachowych.

Jest też oczywiście wiele innych zabiegów, które są warte uwagi, np. Thalassoterapia, Refleksologia czy chociażby kąpiel Kleopatry. Ciekawe są też zabiegi, które wykorzystują lecznicze właściwości alg i specjalnego błota, które świetnie działa na skórę oraz zwykły manicure czy pedicure.

Więcej wyjątkowych informacji o pielęgnacji ciała znajdziemy na: http://farmonaprofessional.pl/procedury-zabiegowe/zabiegi-na-cialo/