Gastronomia i hotelarstwoMC-Bags.pl

Różnica między hotelem a hostelem

Różnica między hotelem a hostelem

Wiele osób nie potrafi powiedzieć, czym tak naprawdę różni się hostel od hotelu, gdyż nie korzystało wcześniej z jego usług. Sprawa dodatkowo się komplikuje w przypadku hosteli o podwyższonym standardzie, które znajdują się na przykład w Krakowie.

Zasadnicza różnica między tymi dwoma miejscami noclegowymi leży w standardzie oferowanych usług. Hostele zazwyczaj są skierowane do grup turystów, lub takich osób, które nie mają nic przeciwko nocowaniu w wieloosobowych pokojach, na piętrowych łóżkach, z toaletą na korytarzu i pozbawieni udogodnień typu telewizor, klimatyzacja. Natomiast hotele, mimo, że prezentują różnorodny standard, są skierowane raczej do indywidualnych klientów, ewentualnie par max 3-4 osób.

Pokoje w hotelach są małe, w pełni wyposażone we wszelkie udogodnienia. Za tymi różnicami podążają naturalnie ceny, które w hostelach są naprawdę niskie. Jeśli odwiedzamy Kraków i mamy zamiar spędzić miło czas bez zbytniego obciążenia finansowego, to powinniśmy wybrać hostel na miejsce noclegu. Może nie są one tak komfortowe i piękne jak hotel Hilton, ale za to zaoszczędzimy dużo pieniędzy, które możemy przeznaczyć na różne atrakcje w Krakowie. Hotele są ponadto objęte specjalnymi formalnościami i obostrzeniami, które stanowią o ich standardzie. Oznacza to, że w hotelu w dużym mieście, nie zaznamy raczej rodzinnej atmosfery czy tak zwanego luzu. Możemy natomiast zasmakować trochę luksusu i poczuć się jak gwiazdy filmowe, gdyż jakość obsługi w hotelach jest bardzo wysoka.

Panuje tam luźna, sympatyczna atmosfera, gdyż pracują tam zazwyczaj młodzi, komunikatywni ludzie, którzy chętnie nam pomogą nawet z najbardziej nietypowymi problemami. Hostele ze względu na niższy standard posiadają natomiast takie atrakcje jak organizowanie nietypowych atrakcji, wspólne wyjścia na nocne imprezy i inne rzeczy, którymi hotel raczej nas nie zaskoczy. Podsumowując, hostele są znacznie tańsze od hoteli, ale posiadają niższy standard oferowanych usług. Do nas, turystów, należy decyzja, jakie miejsce noclegowe wybierzemy. Oferta jest szeroka, jest zatem w czym wybierać.

Udostępnij