Różnorodność cenników hostelowych Krakowa

Kraków jest miastem, w którym na każdym kroku możemy się spotkać z hostelami. Są to miejsca noclegowe oferujące znacznie niższe ceny niż na przykład hotele czy pensjonaty. Standardem przypominają raczej schroniska młodzieżowe bądź akademiki, co nie przeszkadza w zupełności osobom chcącym przenocować w Krakowie za małe pieniądze.

Jednak sytuacja w mieście nie jest klarowna, gdyż cenniki w hostelach krakowskich są bardzo różnorodne. Cena miejsca do spania jest zależna od lokalizacji hostelu w Krakowie oraz standardu usług (który wbrew pozorom także jest zróżnicowany).

Wiele hosteli znajduje się w pobliżu Rynku Głównego, co znacznie ułatwia turystom przebywanie w pobliżu centrum i korzystanie z jego atrakcji bez konieczności pokonywania długiej trasy w celu dotarcia do tego miejsca. Oczywiście z taką lokalizacją w centrum zabytkowego Krakowa wiążą się wyższe ceny pobytu. Jest to w miarę rozsądne i logiczne, gdy pomyślimy o czynszu i opłatach, jakie muszą uiścić właściciele hostelu znajdującego się na przykład w XVII-sto wiecznej kamienicy przy ulicy Grodzkiej.

Ponadto hostele w Krakowie są zróżnicowane ze względu na standard oferowanych usług. Wydawałoby się, że ze względu na nazwę i specyfikę działalności, wszystkie hostele powinny oferować podobny poziom usług. Jednak wiele z nich zdecydowało się wprowadzić do swej oferty jakieś atrakcje albo podwyższony standard w celu przyciągnięcia różnorodnej klienteli. I tak istnieją hostele oferujące wycieczkę w czasie, gdyż ich pokoje i wyposażenie są wystylizowane na wnętrza wiktoriańskie lub PRL. W innych możemy skorzystać z udogodnień dwu lub trzyosobowego pokoju z osobną łazienką. Jeszcze inne proponują nam posiłki dołączone noclegu.

Wraz z tymi atrakcjami, cennik usług zmienia się. Co ciekawe, różnorodność cenników w Krakowie jest również uzależniona od polityki hostelowych pracowników. Oznacza to, że często mogą oni samodzielnie określać ceny miejsca noclegowego, uzależnione od ich humoru czy wyglądu turysty. I tak często się zdarza, że turyści zagraniczni płacą więcej niż Polacy, ponadto tym nieuprzejmym dyktuje się zupełnie horrendalne ceny. Kraków jest miastem hosteli, to nie ulega wątpliwości. Jeśli chcemy skorzystać z noclegu w tym miejscu powinniśmy przejrzeć wiele ofert i wybrać tę najlepszą, oferującą dobre usługi za dobrą cenę.