Stworzenie profesjonalnego roll upa w kilku krokach!

Reklamowe standy znane są ze swojej wysokiej skuteczności, a jednym z najpopularniejszych z całą pewnością jest roll up. Stojak tego rodzaju należy jednak w odpowiedni sposób zaprojektować, aby mógł skutecznie przyciągnąć uwagę odbiorców.

Grafika na wymiar

Najczęściej wykorzystywane stojaki posiadają kasety o szerokościach od 85 do 150 cm. Oczywiście mogą trafić się również takie, których szerokość dochodzi aż do 200 cm. Ze względu na te różnice już na etapie wykonywania projektu należy znać wymiary rollup’a, aby dobrać do niego rozdzielczość grafiki. Rozciąganie i dopasowywanie nieodpowiedniego pliku graficznego do rozmiarów wydruku skutkowałoby obniżeniem jego jakości.

Prostota i skuteczność

Przed wykonaniem projektu warto jest zdecydować jakie informacje są najważniejsze i które najskuteczniej przyciągną uwagę potencjalnego klienta. W świecie marketingu czas jest na wagę złota, a każdy z klientów poświęca danemu standowi jedynie kilka sekund, aby pobieżnie zaznajomić się z jego treścią. Prosty, ale estetyczny projekt graficzny jest kluczem do sukcesu, ponieważ sprzyjał on będzie przyswajaniu informacji.

Wykorzystanie zalet rollup’a

Roll up to stand reklamowy, który oglądany jest z bliska, a badania jednoznacznie wskazują na to, że konsumenci podświadomie najwięcej uwagi poświęcają temu, co znajduje się na wysokości ich oczu. To właśnie na tej wysokości umieszczone powinno zostać odpowiednie hasło reklamowe, które z łatwością zapadnie w pamięć.

Najlepsze hasła reklamowe

W branży reklamowej kreatywność zdecydowanie stoi na pierwszym miejscu. To właśnie dzięki niej powstają chwytliwe hasła reklamowe, które na długo zostają w głowach potencjalnych klientów. Hasło powinno być krótkie i nieoczywiste, mile widziane są gry słów, które zmuszają do zastanowienia. Nie bez znaczenia jest również użyta czcionka. Wybrany krój liter powinien być prosty i pozbawiony ozdobników, które utrudniają czytanie. Ważne jest też takie dobranie kolorystyki, aby pomiędzy tłem i napisami istniał wyraźny kontrast.

Drukarnia Reban

Send a Comment

Your email address will not be published.

sixteen − 3 =