Tanie loty na Kubę

Pierwszą kwestią, tuż po podjęciu decyzji o podróżowaniu na Kubę jest kwestia transportu. W tej sprawie nie mamy zbyt wielkiego wyboru, ponieważ Kuba jest wyspą, pozostaje, więc tylko samolot.

Skąd najtaniej?

Mimo tego, że połączenia lotnicze z Polską są już naprawdę dobrze rozwinięte, dostanie się do wielu miejsc na świecie jest bardzo trudno. Co więcej często samo dotarcie do miejsca docelowego może przytłoczyć nas swoim kosztem, ponieważ połączenia z przesiadkami (a większości tylko takie są oferowane przez linie lotnicze latające nad naszym krajem) są kosztowne i męczące (zwłaszcza, jeśli zamierzamy podróżować z rodziną). Warto, więc zaplanować podróż w inny sposób: dotrzeć do pobliskiego zagranicznego lotniska Europy Zachodniej i stamtąd udać się już bezpośrednio na Kubę. Ważna jest wówczas synchronizacja lotów, jeżeli jednak zaplanujemy wycieczkę odpowiednio wcześnie nie powinno sprawić do kłopotu. W przypadku połączeń z Kubą najlepszym sposobem będzie, więc udanie się do Niemiec lub Wielkiej Brytanii i stamtąd w dalszą podróż.

O czym pamiętać?

Lot na Kubę to lot poza Europę, trwający zdecydowanie dłużej, dlatego należy pamiętać o tym, że w przypadku dłuższych podróży obowiązują inne zasady dotyczące bagażu i pasażerów. Należy dokładnie sprawdzić, co można, a czego nie można wnosić na pokład, jak wygląda kwestia podróżowania dzieci, itd.Rezerwacja biletu.

Aby zminimalizować koszty i wcielić w życie frazę o tanich lotach na Kubę nie tylko należy przyjrzeć się ofertom innych lotnisk europejskich, ale także zrobić to odpowiednio wcześnie. Planowanie, zwłaszcza wybiegające znacznie w przyszłość bywa trudne, ale może przyczynić się do znacznej redukcji kosztów. Kupowanie biletu z pół rocznym lub nawet większym wyprzedzeniem podziała zdecydowanie dobrze na stan naszego portfela. Biletów warto poszukiwać nie tylko na ogólnych stronach gromadzących dane o lotach, ale na firmowych stronach poszczególnych linii lotniczych.