TOP miejsca w Polsce. Które miasta są warte zobaczenia?

By przeżyć podróżniczą przygodę, nie trzeba drogiej wycieczki all-inclusive do Mediolanu, Barcelony czy Paryża. Polskie miasta mogą się pochwalić równie bogatą historią, która wciąż pozostaje nieodkryta przez większość mieszkańców kraju. Z okazji najbliższego urlopu warto to zmienić, wybierając na miejsce pobyt jedno z nich, by przekonać się, jak wiele ma do zaoferowania.

Kraków – w poszukiwaniu historii

W Krakowie turyści na ogół automatycznie wybierają zwiedzanie Wawelu (Zamku Królewskiego) oraz Starego Miasta, i choć nie warto tego pomijać, Kraków to więcej, niż te miejsca. Z historią miasta nierozerwalnie wiążą się dzieje jego żydowskiej społeczności, dlatego na trasie zwiedzania powinny znaleźć się też synagogi Kazimierza czy teren byłego obozu Płaszów. Centrum najłatwiej zwiedzić, poruszając się Plantami – ten pas zieleni zaprowadzi nas we wszystkie interesujące miejsca, a tuż przy jego brzegu mieści się również elegancki Hotel Royal, który warto uwzględnić, wybierając hotel w Krakowie.

Warszawa – miasto marmuru i stali

Warszawski Park Łazienkowski zdecydowanie zasługuje na to, by zapoznać się z nim w swoim tempie. Luksusowy Hotel Belwederski, sąsiadujący z Parkiem, pozwoli swoim gościom na spokojne chłonięcie jego piękna. Pozostałych atrakcji Śródmieścia także nie można pominąć – Pałac Kultury i Nauki, Bazylika Świętego Krzyża czy Muzeum Historii Żydów Polskich to zaledwie kilka z setek fascynujących miejsc, które w stolicy czekają na turystów. Aby wieczorami odpocząć od zgiełku, najlepiej wybrać hotel w Warszawie, mieszczący się w budownictwie o grubych murach, który zapewnia klientom kompleksową obsługę. Idealną propozycją będzie tu Hotel Mazowiecki.

Wrocław – średniowieczna perła

Wrocław ma niemały potencjał, by zrobić wrażenie na wszystkich, którzy poszukują wrażeń architektonicznych dużego kalibru. Od zespołu budynków na Starym Mieście, z których część zachowała się jeszcze z XIII w., poprzez bezlik wspaniałych kościołów, jak choćby niezwykła Bazylika św. Elżbiety, aż po 9 pałaców oraz fortyfikacje obronne z różnych etapów historii militarnej miasta – wydaje się, że nawet rok spędzony we Wrocławiu to zbyt mało, by docenić wszystkie jego walory. Doskonałym miejscem na nocleg w tym mieście będzie Hotel Wieniawa sieci AMW Hotele, oferujący klientom w pełni wyposażone, eleganckie pokoje oraz całodobowy kontakt z recepcją.

Poznań – dzieje zapisane w budynkach

Do Poznania warto choć raz przyjechać wieczorem, a po spędzeniu nocy w jednym z polecanych turystom hoteli (jak choćby Hotel Ikar) wybrać się skoro świt na przechadzkę po lekko zamglonych, magicznych uliczkach Starego Miasta. To miasto, którego nie sposób pominąć w wędrówce przez polskie ośrodki miejskie. Od czasów Piastów będące prężnym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i kulturowym, miasto to przyciąga odwiedzających zarówno zabytkami architektury sakralnej, jak katedra św. Piotra i Pawła czy kościół św. Małgorzaty, jak wspaniałymi parkami, muzeami czy imponującą zabudową Starego Rynku.

Send a Comment

Your email address will not be published.

18 − 15 =