TOP zabiegi kosmetyczne na twarz

Każda kobieta marzy o zachowaniu zdrowego i młodego wyglądu. Na przeciw tym pragnieniom wychodzą salony kosmetyczne, które oferują skuteczne zabiegi kosmetyczne na twarz, dedykowane kobietom o różnych potrzebach i w każdym wieku. Niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Polega on na dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy poprzez ścieranie zewnętrznej warstwy naskórka. Jest to metoda polecana osobom, które borykają się z niedoskonałościami skóry, takimi jak blizny potrądzikowe, zaskórniki, rozszerzone pory, prosaki, przebarwienia, a nawet zmarszczki.

Z tego względu, że mikrodermabrazja jest dość poważnym zabiegiem kosmetycznym, należy bardzo ostrożnie podjąć decyzję o jej wykonaniu. Zaleca się unikanie takiej głębokiej ingerencji w skórę twarzy podczas upalnych dni w lecie oraz mroźnej zimy, ponieważ te warunki pogodowe mogą źle wpływać na osłabioną po zabiegu skórę. Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji to przede wszystkim zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry oraz trądzik, znamiona, czy też nowotwory skóry.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to kolejny zabieg, którego celem jest oczyszczenie twarzy. Jego działanie złuszczające jest dużo efektywniejsze niż zastosowanie zwykłego peelingu, ale jednocześnie jest delikatny dla skóry. Peeling ten wykonuje się za pomocą urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Po skierowaniu tych fal na zwilżoną skórę, wywołują one efekt kawitacji. Kawitacja to zjawisko fizyczne, które polega na gwałtownej przemianie fazowej – z ciekłej w gazową, pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Podczas zabiegu woda na skórze tworzy pęcherzyki mikroskopijnych rozmiarów, które wypełnione są rozrzedzonym gazem. Pod wpływem drgań ultradźwiękowych ulegają one gwałtownemu pęknięciu, dzięki czemu dochodzi do usunięcia martwego naskórka.

Główne efekty po peelingu kawitacyjnym to uzyskanie odświeżonej i oczyszczonej skóry, a w dodatku usuwają się wszelkie zanieczyszczenia, zaskórniki i wągry. Dzięki temu, że zabieg jest bardzo delikatny, przeznaczony jest głównie do wrażliwej i cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są zmiany łuszczycowe.

Więcej zabiegów kosmetycznych twarzy, znajdziesz na stronie Farmona Professional

Send a Comment

Your email address will not be published.

thirteen − four =