Toruń – Miasto Kopernika

Polska to kraj, w którym wiele jest pięknych i urokliwych miast z kamienicami i historycznymi starówkami. Jednym z takich wyjątkowych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić, jest Toruń, nazywany często Miastem Kopernika. Znajduje się tam wyjątkowo ciekawa baza obiektów turystycznych i atrakcji dla osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Zabytkowa starówka

Przede wszystkim będąc w Toruniu nie można przejść obojętnie obok pięknej, zabytkowej starówki. Na tle innych takich miejsc w Polsce wyróżnia ją przede wszystkim to, że nie została ona uszkodzona w czasie wojny. Warto dodać, że starówka powinna być w Toruniu podziwiana zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy to jest pięknie podświetlana na tle Wisły. Nie można tego przegapić.

Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu

Pomnik Mikołaja Kopernika

W Toruniu podziwiać można także pomnik Mikołaja Kopernika, który znajdziemy na Rynku Staromiejskim. Stoi on obok ratusza i jest częstym punktem orientacyjnym na turystycznej mapie Torunia. Często też turyści robią sobie grupowe zdjęcia właśnie przy tym najbardziej znanym obiekcie w Toruniu.

Muzeum Okręgowe

Miejskie Muzeum Okręgowe mieści się w Toruniu w ratuszu. Podziwiać możemy tam sztukę gotycką, renesansową, bogaty zbiór malarstwa polskiego oraz biżuterię i pięknie urządzone wnętrza. Muzeum zwiedzać można samodzielnie lub z przewodnikiem.

Gdzie spać?

Toruń oferuje swym turystom bogatą bazę noclegową. W mieście dostępne są zarówno hotele, hostele, jak i schroniska młodzieżowe. Wybierając się do Torunia na przykład na weekend, warto wyszukać noclegi Toruń, usytuowane stosunkowo blisko rynku. Ciekawą ofertę ma między innymi wysokiej klasy Hotel Kopernik, położony niedaleko głównych atrakcji turystycznych.

Wybierając się do Torunia warto także przejrzeć popularne fora i popytać znajomych, gdzie można dobrze zjeść. Miasto ma bowiem bardzo ciekawą ofertę dla spragnionych wrażeń smakowych, jednak o wielu dobrych barach i restauracjach wiedzą jedynie mieszkańcy. Najlepiej więc skorzystać z prostej zasady: koniec języka za przewodnika.