Wakacje w Gdyni – co warto zobaczyć, gdzie warto być?

Gdynia to jedno z najczęściej odwiedzanych, nadmorskich miast w Polsce. Na jej terenie znajduje się ogrom atrakcji turystycznych, dzięki którym dla podróżnych nawet kilkunastodniowy urlop wydaje się być zbyt krótki, aby móc w pełni nacieszyć się oferowanymi przez włodarzy miasta rozrywkami.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni – jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w mieście

Pewnie niewiele osób wie, że na terenie Gdyni funkcjonuje oddział Polskiej Marynarki Wojennej. Nic więc dziwnego, że mnóstwo atrakcji, które tu spotkamy związane są właśnie z wojskiem. Jedną z nich jest Muzeum Marynarki Wojennej, które już od lat gromadzi eksponaty związane z Marynarką Wojenną Rzeczypospolitej Polskiej. Powstało w Gdyni 28 czerwca 1953 roku i do tego czasu wciąż poszerza swoje zbiory.

Pozostając w wojskowym klimacie warto przypomnieć również o pozostałych Muzeach. Statki „Dar Pomorza” i „ORP Błyskawica” zaadaptowane na potrzeby muzealne również oferują zwiedzającym ogrom zbiorów wojenno-wojskowych, które zdecydowanie należy zobaczyć wypoczywając w Gdyni.

Skwer Kościuszki – prawdziwy, wielkomiejski kunszt architektoniczny

Gdynia zasłynęła wśród zwiedzających głównie za sprawą Skweru Kościuszki, który stanowi jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w mieście. Niezależnie od pory roku zwykle panuje tutaj duży ruch pieszych, co spowodowane jest z całą pewnością niezwykłymi widokami rozciągającymi się ze skweru. Przechadzając się ulicą napotkamy na swojej drodze przepiękną fontannę, która w okresie letnim służy nie tylko jako dekoracja, ale również sposób na szybkie ochłodzenie dla żądnych zabawy maluchów. Przy skwerze stacjonują małe wesołe miasteczka, restauracje, sklepy z lokalnymi pamiątkami oraz typowe dla wielkomiejskich bazarów stragany.

Gdynia to dynamicznie rozwijające się, nowoczesne miasto. Wprawdzie wzmożony ruch turystyczny rozpoczyna się tu w okresie letnim, ale atrakcji dla zwiedzających nie zabraknie przez cały rok. Niezwykłość tego miejsca potwierdzają również sami mieszkańcy, którzy nie kryją swojego zaszokowania, kiedy w dostępnych na stronach turystycznych przewodnikach brakuje informacji na temat pozostałych atrakcji:

  • Torpedowni;
  • Gdyńskiego Akwarium;
  • Wieżowcach Jumcity;
  • Bulwarze nadmorskim;
  • Parku rady Europy.

Tutaj nie zabraknie rozrywki dla nikogo a wycieczka do Gdyni może stanowić doskonałą trasę edukacyjną dla młodzieży w wieku szkolnym. Jeśli więc jeszcze nie zaplanowałeś nadchodzącego urlopu to Gdynia z pewnością ugości Cię najlepiej jak potrafi.