Weekend majowy w Albanii? Zapraszamy do Sarandy.

Jeśli marzą nam się piękna pogoda, ciepłe morze i pyszne jedzenie za niską cenę, to idealnym miejscem na wypoczynek będzie Saranda znajdująca się w Albanii. Jest to niezwykłe miejsce na świecie, które nadal niedostatecznie jest doceniane przez turystów spoza kraju. Albania kojarzy nam się z biednym krajem, który targany jest wewnętrznymi konfliktami. Jest to oczywiście częściowo prawda, niemniej jednak Albania jest również miejscem, który ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym.

Jest to położony na półwyspie Bałkańskim kraj, który otoczony jest górami z jednej strony, a Morzem Jońskim z drugiej. Ta unikatowa lokalizacja stwarza możliwość podziwiania pięknych widoków, które ucieszą znudzonych turystów. Tak właśnie wygląda jeden z bardziej znanych albańskich kurortów, czyli Saranda. Jest to miasto, które dzięki naturalnemu ukształtowaniu terenu przypomina nieco amfiteatr. Z jednej strony jest zamknięte fascynującymi górami, a z drugiej otwiera się na błękit pięknego morza Jońskiego. W Sarandzie znajdziemy wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Piękne hotele, urocze pensjonaty, zabytki, miejsca rozrywki, kawiarnie, restauracje – wszystko to znajdziemy w Sarandzie i w okolicach, a dodatkowo za bardzo niską cenę.

Warto wspomnieć, że Saranda posiada bardzo dobrze zorganizowane zaplecze noclegowe. Znowuż za niewielką cenę możemy znaleźć zakwaterowanie w bardzo dobrych hotelach, pensjonatach. Hotele Saranda posiadają często prywatne, piaszczyste plaże, na których turyści mogą się cieszyć luksusowymi warunkami. W Sarandzie znajduje się jeden wspaniały hotel pięciogwiazdkowy, który oferuje szczególnie dobre warunki, które zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. Saranda wieczorami tętni życiem, kawiarnie pełne są roześmianych ludzi pijących pyszne wino i raczących się lokalnymi przysmakami. Jeśli zatem nie mamy jeszcze planów na weekend majowy, być może zastanowimy się nad wynajęciem hotelu w tym urokliwym zakątku świata, którym jest albańska Saranda położona nad morzem Jońskim.