Woda micelarna – czym się różni od toniku, mleczka i innych kosmetyków do demakijażu

Woda micelarna od wielu lat cieszy się dużym zaufaniem wśród Polek. Praktycznie nie wyobrażamy sobie wieczornego demakijażu bez tego właśnie kosmetyku. Jest on tani, przyjemny, skuteczny i co najważniejsze – nie podrażnia. Szybko rozprawia się nawet z wodoodpornymi tuszami do rzęs, sprawiając, że na skórze i rzęsach czy brwiach nie ma nawet śladu po porannym makijażu. Jednak powstaje tutaj zasadnicze pytanie – skoro woda micelarna jest tak samo skuteczna, ale delikatniejsza od innych kosmetyków do demakijażu, czym się od nich różni?

Woda micelarna w swojej „budowie” różni się od toniku, mleczka czy innych specyfików, które są wykorzystywane przy demakijażu. Przede wszystkim jest delikatniejsza, choć tak samo skuteczna. A jak to wygląda z punktu biochemicznego? Zapytaliśmy się o to eksperta!

Delikatna struktura wody micelarnej

Woda micelarna jest rewelacyjnym produktem. Łączy w sobie aż trzy cenne działania – oczyszcza jak najlepsze mleczko kosmetyczne, odświeża skórę twarzy niczym tonik, ale i rozprawia się z pozostałościami po makijażu, jak najlepszy płyn do demakijaży. Tym samym można śmiało powiedzieć, że jest produktem 3 w 1, choć cena wcale na to nie wskazuje. Można zauważyć, że w zależności od marki – płyn micelarny potrafi być tańszy od wybranego z powyższej listy, kosmetyków. Jednak dalej nie wiemy, w jaki sposób działa.. Tutaj wypowie się ekspert.

„Budowa wody micelarnej jest zaskakująco prosta. To nic innego jak po prostu roztwór.. wody! Tak! Tylko, że zawiera mikroskopijne kuleczki, które – jak sama nazwa wskazuje, są micelami. To one tworzą całą magię wokół tego kosmetyku – mają właściwości hydrofilowe, czyli odpychają tłuszcz, ale też mają właściwości hydrofobowe, czyli odpychają.. wodę i wchodzą w spółkę z tłuszczami. Czy taka mieszanka może być skuteczna? Jak widać z praktyki – tak. Działa na zasadzie przyciągania się, pochłania negatywne składniki, rozpuszcza zanieczyszczenia, a tym samym pozwala na tak dobrą skuteczność. Żeby było jeszcze ciekawiej – taka mieszanka w ogóle nie wpływa negatywnie na stan skóry. Czyżbyśmy byli świadkami najlepszego kosmetyku, jaki do tej pory został wyprodukowany? Moim zdaniem, tak!”

– komentuje dla nas dermatolog z kosmetologicznym stażem.

Dlatego każdy, kto szuka dobrego kosmetyku do demakijażu, który będzie skuteczny, ale łagodny dla skóry – powinien postawić na wodę micelarną. Nie mamy wątpliwości, że będzie nadawać się dla każdego rodzaju cery. Polecam serdecznie i zachęcam do przetestowania wody PureIcon. Wodę można nabyć na stronie Sklep Farmona