Wpływ Szczecina na rozwój całego województwa

Gdyby nie Szczecin, Pomorze Zachodnie nie rozwijało by się w tak dobrym kierunku. Miejscowości nadmorskie, tak zwane kurorty, rzeczywiście przynoszą dużo dochodów, ale trafiają one główne w ręce prywatnych przedsiębiorców, właścicieli pensjonatów, czy budek z fast foodami. Tym co przynosi realne korzyści finansowe i buduje budżet całego regionu, są właśnie większe miasta. Szczecin jest największym pod tym względem ośrodkiem, które doskonale prosperuje.

Szczecin – centrum wszystkiego

Jest to centrum turystyki, gospodarki, kultury i nauki w regionie. To tutaj pracę znajduje wiele osób przyjeżdżających z całego województwa. To tu przybywają młodzi ludzie, którzy chcą się kształcić na świetnych uczelniach wyższych. Ale od początku. Szczecin to także miasto turystyczne. Znajduje się tu cała masa zabytków i atrakcji turystycznych, które co roku przyciągają gromadnie turystów. Szczecin posiada wiele terenów zielonych, a także otoczony jest akwenami wodnymi i rzekami, co czyni go zieloną oazą i dobrym miejscem na wypoczynek. To pewnie dlatego do miasta przybywa tak wielu turystów zza naszej zachodniej granicy, czyli z Niemiec. W szczecinie mogą się oni zatrzymać w świetnych hotelach, zwiedzić piękne miejsca z historycznym rodowodem, a także zjeść regionalne przysmaki i dobrze się bawić.

Jeśli wybierzemy na miejsce noclegu Szczecin, to możemy wybierać spośród kilkunastu fantastycznych ośrodków, jednym z nich jest godny polecenia hotel Kapitan. Dostępne są też liczne pensjonaty i kwatery prywatne. Pod względem gospodarki Szczecin bazuje na porcie, stoczniach, hutach i innych przedsiębiorstwach związanych z przemysłem i handlem morskim. Dzięki temu miasto wykorzystuje swoje naturalne atuty i daje zatrudnienie wielu ludziom. Do Szczecina co roku przybywają też młodzi ludzie, którzy chcą studiować na Uniwersytecie Szczecińskim, Politechnice, w Akademii Morskiej, na Uniwersytecie Medycznym, czy innych uczelniach wyższych. Tym co ich przyciąga jest też rozwijająca się w mieście kultura. Szczecin jest więc wspaniałym miastem, które daje regionowi Pomorza Zachodniego pod każdym względem wielkie zyski.