Wrocław – co zobaczyć, gdzie nocować?

Szukając fajnego miejsca do spędzenia weekendu, z całą pewnością nie wolno pominąć Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska. To studenckie miasto przyciąga turystów z całego świata, wobec czego ma reputację międzynarodowego.

Latem Ostrów Tumski roi się od ludzi wszystkich kolorów i wyznań, i nawet położony w pobliżu Sky Towera hotel Wieniawa przyjmuje ogromne ilości gości. Jak miło spędzić czas we Wrocławiu? Oto kilka wskazówek:

Najważniejsze zabytki

Wśród pozycji, których nie należy pominąć na pewno znajdą się: Rynek, Ostrów Tumski, Uniwersytet, Panorama Racławicka i Hala Stulecia. No i, oczywiście, nie wolno zapominać o jednej z ulubionych atrakcji turystów, czyli szukania rozsianych po całym mieście krasnali. Można je znaleźć między innymi obok odnowionego Dworca Kolejowego i zabytkowego Teatru Lalek. Forum Muzyki ma nawet całą orkiestrę małych ludzików. Jednak najwięcej krasnali znajdziemy oczywiście w centrum. Zwiedzając Rynek warto przyjrzeć się kamienicom – niektóre mają bardzo ciekawą historię i oryginalną nazwę. Jak chociażby dwa budynki „trzymające się za ręce”, czyli Jaś i Małgosia. Ostrów Tumski oraz Uniwersytet szczególnie pięknie wyglądają nocą, a najlepiej podziwiać je, wybierając się na wieczorny spacer brzegiem Odry. Wrocławska Panorama Racławicka to jeden z dwóch takich budynków w Europie – warto wejść do środka, by obejrzeć wykonane w niezwykły sposób gigantyczne malowidło. A przy Hali Stulecia dobrze zatrzymać się trochę dłużej ze względu na zaprojektowane przez pewnego japońskiego mistrza pokazy fontanny. Jeżeli ktoś pragnie wyjechać poza granice miasta, koniecznie powinien zdobyć szczyt góry Ślęży. Zaś zimą można wybrać się na otwarty niedawno stok narciarski pod Trzebnicą.

Gdzie się zatrzymać?

Wrocław nie jest tak duży jak Paryż czy Berlin – mimo to, wybierając nocleg, warto zarezerwować miejsce, z którego łatwo dotrzeć do większości zabytków. Osoby lubiące ciszę i spokój często decydują się na wspomniany wcześniej hotel Wieniawa. Znajduje się bardzo blisko przystanku tramwajowego, dzięki czemu można szybko dostać się do dowolnej części miasta. To hotel w centrum Wrocławia, lecz nie w samym Rynku, przez co nie jest aż tak oblegany przez tłumy. Idealnie nadaje się dla osób, które chciałyby odpocząć po całym dniu zwiedzania.

Hotel Wieniawa - Wrocław

Hotel WIENIAWA we Wrocławiu